| Ionel221 a întrebat:

Daca te masturbezi, este un pacat?

4 răspunsuri:
| youmail a răspuns:

NU

Este un lucru bun deoarece iti reglezi hormonal organismul plus ca pastrezi proaspata sperma pentru un contact sexual.
Daca nu o faci e posibil ca acumularile ce se produc sa iti faca dureri in zona testicolelor

| Allrc24 a răspuns:

Da este un pacat si chiar foarte grav. oprestete imediat! mergi la un preot si spovedestete.ai incredere in Dumnezeu daca te spovedesti curat(adica sa zici toate pacatele, sa nu"uiti" nimic intentionat si sa vrei sa te schimbi) Domnul te ia ierta 100%. Oricum e trist ca multa lumea face asta.zi la randul tau altora sa nu se mai masturbeze... o zi bunahappy

| mariamarybu a răspuns:

Da deoarece nu te vei mai putea impartasi iar sangele si trupul domnului nu iti va mai aduce harul. este un pacat chiar extrem de mare. Dumnezeu nu da harul celor desfranati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,chiar este.Trebuie sa fie nebuna o persoana ca sa faca asa ceva.Rusine la cei ce o fac.*Mi-e scarba de asemenea oameni*si nu se refera la tine.tongueangry