| SonyMan a întrebat:

Eu iubesc o fata si pentru ea, eu sunt cel mai bun prieten ...si nu stiu ce sa fac:sa o sarut? sa o intreb daca vrea sa fim impreuna? am uitat sa precizez ca din cate am inteles eu, nu mai vrea o relatie pana nu termina clasa a VIII-a, dar sincer nu o cred...
Va Rog ajutati-masad sad

Cel mai bun raspuns va primi FUNDA!

Răspuns Câştigător
| alinaalexandra2000 a răspuns:

Buna dragule! Eu sunt fata deci stiu cam cum ar trebui sa o abordezi. Tu spui ca sunteti doar prieteni (amici) si atat. In acest caz sa stii ca nu vei afla niciodata de la ea daca te place, tu trebuie sa faci primul pas, iar eu o sa-ti spun cum. Ii vei propune intr-o zi sa iesiti pe afara ati putea sa va plmbati prin parcuri mari sau chiar prin imprejurimi, dar sa ai grija sa nu fi vazut de niciunul dintre prieteni, colegi, dusmani fiindca va dauna viitoarei tale relatii. Poti sa le spui totul dupa ce veti fii impreuna. Daca va plimbati puteti sa va opriti pe banca si sa ii spui ca ai obosit si sa va asezati 5 minute pentru a-ti reveni. Apropiete cat mai mult de ea. Fa-i complimente de genul : 'Imi place cum te-ai imracat azi ' si din astea. Apoi cand sunteti destul de apropiati unul de celalt prinde-o de mana si sarut-o in acelasi timp. Cam asta ai de facut pentru a o cuceri. Apoi continuati-va plimbarea. in schimb daca vei avea un raspuns negativ de la ea ii vei spune asa : ' Eu te iubesc si prin acest fapt vreau demonstrez. Iti promit ca nu te voi face sa suferi vreodata si iti voi si demonstra. Acorda-mi macar o sansa si daca nu esti multumita de felul meu de a fi poti sa ma parasesti oricand, dar eu te iubesc atat de mult incat nu voi renunta niciodata la tine. ' sper sa te ajute si sper sa primesc funda! multumesc! Succes happy

| Anonymous95 a răspuns (pentru alinaalexandra2000):

Bravo big grin ai zis exact ceea ce gandeam si eu. Sa faca o plimbare si apoi sa se aseze pe o banca. Este si vremea de partea ta, poti sa o iei in brate ca sa o incalzesti. Si in momentul potrivit o saruti incet. Dupa aia te descurci tu happy.

| alinaalexandra2000 a răspuns (pentru Anonymous95):

Multumesc! happy

7 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Adevarul ca sunteti prea mici pentru relatii, asa ca ramai in continuare doar prietenul bun la toate si asteapta sa mai cresteti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In clasa a VIII-a este mai greu cu relatiile, mai ales daca fata vrea sa se concentreze pe invatat. Tu poti sa-i acorzi suport moral si incet, incet cel mai bun prieten devine mai mult decat doar un amic. In concluzie, repecta-i dorinta acum, sustine-o si mai apoi abordeaz-o, spune-i ca o placi(pentru ca o cunosti foarte bine, vei sti cum sa-i spui sa nu para stanjenitor) happy

| beautygirl1000 a răspuns:

Mereu se intimpla ca cind o fata si un baiat sunt cei mai buni perieteni unul din ei iubeste...))) sfatul meu e ca nu trebuie sa o intrebi daca vrea sau nu sa fie cu tine.tu doar ofera-i timpul tau liber, comportate mereu frumos, dulce, nu o presa cu intrebari, ea dupa isi va da seama singura ca de fapt te iubeste! atunci va fi momentul potrivit sa fiti impreuna...asteapta inca un pic, timpul le va arata pe toate si cel mai important lucru care trebuie sa-l faci pentru ea.e sa-i fii mereu aproape cind are nevoie..bafta!

| Keo1985 a răspuns:

Spune-i ca o iubesti impresioneazo apoi sarut-o, dupa ceti accepta dragostea