| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Ies de 2 luni cu o fata in oras si in ultimele date-uri ne-am sarutat pasional, i-am spus ca o iubesc la sfarsit, m-a sarutat din nou pe buze, iar acasa a dat mesaj spunandu-mi ca este prea devreme sa simta asa ceva. Ce este de facut? Sau ce e de capul fetei? Mersi anticipat

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

2 luni apoi i-ai zis ca o iubesti, suficient timp a trecut prea mult. Prea devreme in memoria ei, as zice ca nu e normala. Laso si cauta alta ai stat destul dupa ea. Multe la 3a intalnire se calaresc, daca la 2 luni nu a oferit ingredientul special e grav.

| wildthing a răspuns:

Sunt clisee auzite prin filme, cum ca nu trebuie sa-i spui cuiva ca o/il iubesti inainte de o anumita perioada. Daca simti nevoie sa-i spui cuiva ca o/il iubesti, care-i problema?! Nu ai injurat-o, i-ai spus ca o iubesti! Eu cred ca e superficiala si in plus, nu e atrasa de tine la fel de mult cat esti tu atras de ea. Las-o, n-o mai cauta. Nu garantez, dar e foarte posibil ca atunci cand nu mai dai nici un semn, sa te caute ea. Daca nu o face, n-ai pierdut nimic, pentru ca oricum nu ai avut-o.

| ania a răspuns:

Daca te consideri pregatit ca in viitorul apropiat sa intemeiezi o familie, inreaba - o daca ar vrea sa intrati intr- o relatie de cunoastere in vederea casatoriei.Sotul meu asa a facut prima data cand m- a invitat in oras. Daca nu esti pregatit o faci doar sa isi piarda timpul degeaba cu tine iar daca ru vrei si ea vrea doar asa sa aiba cu cine ieai din cand in cand, iti pierzi tu timpul cu ea.Ce daca i-ai spus cavo iubesti? Daca asta nu inseamna ca vrei sa iti asumi o resoonsabilitate pe viitor, e egal cu zero.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

Baiatul asta abia are 18 ani, despre ce intemeire de familie vorbesti?
Despre ce responsabilitata sa-si asume daca nu se recunosc inca bine?
Mai femeie, citeste topicul ala inainte sa bati campii cu sfaturi inutile si pe laturi de poveste, ca nu ajuti cu nimic in acest caz.

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca ea nu simte nimic pentu tine, odata ce ti-a spus dupa 2 luni asa ceva.
Cand esti indragostita cu adevarat simti din prima clipa ca-ti place baiatul, iar dupa 1-2 luni esti atat de indrgostita ca-i imposibil sa nu stii ce simti si ce vrei.
Da-i pace si cauta-ti alta, ca asta nu simte nimc pentru tine!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te-ai grabit, te-ai lasat vrajit prea devreme.
Tine-te putin mai "tare", poarta-te ca pana acum, dar nu te mai copilari cu "teiubesc"-uri si alte declaratii care nu o ajuta cu nimic.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Fata are dreptate. E prea devreme să declari unei fete iubire. Abia știți despre voi mai mult decât numele. O sperii cu declarația asta și poate simte presiune.
Las-o mai ușor și o să vezi mai încolo dacă o iubești sau nu.

| DumlaDumlaDa a răspuns (pentru BlackChocolate1):

Am vorbit prin mesaje cateva luni pana sa iesim pentru prima data si consider ca ne cunoastem deja destul de bine