| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata care este cu un an mai mare ca mine. Am vorbit cu ea pe Facebook despre multe lucruri si am descoperit ca ne potrivim foarte bine, pentru ca avem aceleasi mentalitati si pasiuni. Din pacate, amandoi suntem timizi iar dupa ce am vorbit o seara cu ea, m-a scos de la prieteni fara sa stiu motivul. Am incercat sa-i dau mesaje, dar nu a raspuns fiindca nu le vedea. Prin liceu cand o vad se uita atent la mine si cand intorc si eu privirea spre ea, se uita in alta parte. Chiar mi-as dori sa fiu cu ea, fiindca v-am spus, mi se pare ca ne potrivim chiar bine.

5 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Poate te-a scos de frica sa nu se indragosteasca si asa sa uite
Sa nu mai aiba de aface cu tine
sa vorbiti mai rar
e posibil

| R0R0 a răspuns:

Opreste-o la liceu si intreab-o de ce te-a scos de la prieteni.

| TheFragranceMaster a răspuns:

Ai calcat pe bec, adica ai spus o timpenie! Reactia a fost normala.

| AroundTheWorld a răspuns (pentru TheFragranceMaster):

Nu-mi amintesc sa fi spus ceva gresit.

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru AroundTheWorld):

Analizeaza-ti conversatia, ce pentru tine e o gluma pentru ea poate fi extrem de jignitor. Fetele interpreteaza lucrurile in mod diferit, chiar ciudat uneori!
Ca ai fost scos brusc din lista de prieteni, nu-ti raspunde la mesaje confirma ipoteza mea.
Ae mai fi o varianta - un ''prieten binefacator''!