| ttyes a întrebat:

Imi place de o fata la scoala care anul trecut zicea ca sunt cel mai de treaba baiat din clasa si acum nici nu mai sunt printre primii 5 baieti(a avut o intrebare pe ask).Ea mi-a zis ca m-a uitat sa ma puna.Dar eu am o colega care vorbeste mereu cu ea si mi-a a zis ca de fapt nu a uitat si ca nu ma suporta si ma face intr-una prost.Si mi-a recunoscut si mie in fata.Colega mea care vorbeste cu ea zice ca ei ii place de unu din oras foarte frumos.Eu ca sa tin ritmul cu ea o fac si eu proasta si nesimtita si ii zic ca nu o suport.Dar ea imi zice ca chiar nu ma suporta.Si mai e unu in clasa care ii zice intr-una pe fb si pe telefon ca o iubeste si ca vrea sa fie cu ea dar ea nu stie cum sa-i spuna ca nu-l place.Ce sa fac? Imi mai place inca de o fata da ea sta la 90 km departare de mine(si ma vad cu ea doar o data pe an). Credeti ca cea de la mine din clasa chiar nu ma uraste avand in vedere ca nu cred ca i-am facut nimic sau e altceva?

5 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Atata vreme cat ti-au confirmat aceasta temere si alte persoane atunci asa e.Laso in ale sale si nu te mai pune la minte ei ca nu rezolvi nimic daca si tu o faci proasta.Macar arata-i Indiferenta poate o sa inceapa sa ii para rau.Da dovada de educatie si Maturitate. Poate ca faci prostii si tampenii sau vb aiurea, comportament, etc. Fetele sunt atente la aceste detalii si chiar daca nu observi sau ele spun ca nu le pasa, adevarul e de fapt altul.Sunt atatea fete si nu este ea unica, fata de la 90 de km sau 100 nu cred ca poti avea cu ea ceva deoarece sa fim realisti de prea departe si mai ales ca ai si o varsta-Nu imi spune ca ai masina sa poti sa o vezi cand vrei tu. Cauta o fata care sa te respecte si vezi-ti de ale tale, cand o sa realizeze ca esti schimbat poate o sa isi dea seama ca a gresit.Mai retine un lucru ca fetele odata cu maturizarea isi schimba gandirea si perceptiile.Asa ca nu mai fi ingandurat de asta.Ai o intreaga Viata inainte si o sa cunosti multe fete care or sa te pretuiasca asa cum esti tu, daca si tu esti o persoana care sa merite asta.

| ttyes explică (pentru Danysan):

Daca o intreb de ce ma uraste cateodata zice ca nu ma uraste si ziua urmatoare zice iarca ma uraste.S-ar putea sa ma placa nu sunt sigur pentru ca nu s-a comportat niciodata cu mine asa si e si faza aia cu tachinatul, si in colega mea cu care vorbeste nu prea are multa incredere.Adica eu sper ca s-ar putea sa ma placa dar nu stiu. Oricum raspunsul tau ma ajuta.

| Florenta16 a răspuns:

Mai, e posibil sa te urasca, sa nu te suporte. E posibil ca simpla ta prezenta acolo sa o deranjeze. In plus, ea place deja un baiat. Si sa iti mai spun, nu cred ca relatiile la distanta ar fi ceva asa rau. Sa stii ca sunt multe care rezista pentru ca exista incredere si respect unul fata de celalalt. Nu trebuie acum sa depinzi acum de un raspuns de pe ask cum ca nu apari acolo, si nici de restul. Nu e singura ta fata din viata ta, ai sa vezi. Bafta!

| ttyes explică (pentru Florenta16):

Inteleg,da nu stiu daca colega mea spune tot adevarul(la inceput spunea ca daca m-ar place m-ar face mereu prost si m-ar injura)

Răspuns utilizator avertizat