| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si va rog sa ma ajutati!
Daca mi se face un compliment de la un baiat sau daca pur si simplu vorbesc cu el si il plac cat de cat, ma inrosesc f usor. Nasol, stiu laughing) si pe langa asta ma emotionez foarte tare + ca eu sunt genu care ma "indragostesc" (sa zicem) foarte usor.
Vreau sa fiu mai relaxata si naturala si nu stiu cum straight face
FUNDAAA

3 răspunsuri:
| Bris a răspuns:

Ai putea sa incerci sa nu ei in considerare lucruri marunte, complimente, efectiv sa te doarac -i cot de ce zis ceilalti, bune sau rele, si eu sunt la fel ca tine laughing si de obicei printre prieteni ma comport normal si in alte colective incerc sa par cat mai ''normala''. Bafta!

| daryusborodi a răspuns:

Deci,eu sunt baiat si tuturor baietiilor le plac fetele care nu sunt rusinoase si de ce sa iti fie rusine relexeaza te cand vorbesti cu el si daca iti face complimente inseamna ca te place si el.Deci fii curajoasa. Funda?

| DDede a răspuns:

Draga mea,relaxeaza-te,incearca sa-ti controlezi sentimentele,daca nu faci asta nu o sa te ajute cu nimic, nu e bine sa fii asa, arata mai multa indiferenta, altfel toti te vor lua de prostuta si isi vor bate joc de tine daca iti vor gasi defectul asta! Totul vine din interiorul tau, numai tu te poti controla!
Sper ca te-am putut ajuta cat de cat!