| Iuliaannnn00981 a întrebat:

Am ceva de spus. Am ~15 ani. Pana acum nu am avut nicio prietena, iar acum simt nevoia. Ne cunoaștem de la grădiniță. Tinem legătură de aproximativ un an. In aceasta perioada am iesit mai des cu un grup de prieteni din care face si ea parte. Eu de fel sunt mai rusinos, timid, iar ea vorbeste cu ceilalti prieteni. Observ ca se uita la mine, zâmbind, ii zambesc si eu, in rest nimic. Am nevoie de sfaturi

Răspuns Câştigător
| NicuRO a răspuns:

Eu ti-as recomanda, ca la un prieten sa o scoți la un suc sau la un film ceva! Dacă ramai intr-un moment singur cu ea intreab-o daca vrea sa ieșiți, dacă nu. aia e, are balta peste; ).
Cand ieșiți încearcă sa-i acorzi atenție, fă-o sa rada sa zambeasca. vorbeste atent și clar cu ea, spune-i vorbe frumoase, vorbiți despre seriale/jocuri/cărți, ce va place vouă mai mult! Și la final spune-i te iubesc; )!
Apropo, și eu am 15 ani tongue.
Dacă vrei sa fim prieteni imi poți da msj pe Insta n_cosmin_n
Mult succes cu ea!

| NicuRO a răspuns (pentru NicuRO):

Am recitit răspunsul și am remarcat ca printre unele propoziții am uitat sa pun virgulă, scuza-ma, sper sa înțelegi.

| Iuliaannnn00981 explică (pentru NicuRO):

Mulțumesc frumos! ????

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu faci nimic. Astfel, nu se va întâmpla nimic.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să vorbești cu ea, să ieșiți doar voi doi.