| Billyk2000 a întrebat:

In urma cu 2 saptamani am inceput sa prind drag de o fata. Bineinteles, ca de obicei, ea este mai mare ca mine, din pacate! Problema este ca, nu stiu ce sa ii spun sa nu o plictisesc, convesatiile mele cu ea suna cam asa : "-Buna! -Buna! Ce faci? Bine.tu? ". Plictisitoare, stiu. De unde as putea sa ma documentez, sau ce ar trebui sa ii spun in asa fel incat sa creez o conversatie placuta si o atmosfera pe masura.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| resemnat a răspuns:

Ceea ce vrei tu e ca si cum ai comanda ce cuvinte sa.i spui la urmatoarea discutie cu ea, dar faza cea mai tare stii care e? ...ca din cauza emotiilor care le vei avea nici acele cuvinte care ai fi vrut sa le spui n.o sa reusesti sa i le zici...

asa ca cel mai bine ar fi sa.i spui ca esti mai emotiv, sa incerci sa comunici decat sa pierzi timpul cautand pe net diverse replici ca sa nu pari plictisitor!

mult noroc!

| Billyk2000 explică (pentru resemnat):

Aha.ms.dar inca ceva... care este cea mai buna modalitate sa ii spun ca imi place de ea. prin fapte sau vorbe?

5 răspunsuri:
| a2 a răspuns:

Pai, cand te intreaba "ce faci" in loc de "bine" spui si tu ceva mai complex, gen: citesc, mananc, invat taekwondo si daca si ea e interesata de tine te va intreba ce citesti, ce mananci.

| neutrino a răspuns:

Spune-i povestea vietii tale si cu siguranta ca va fi incantata sa te asculte.

| Billyk2000 explică (pentru neutrino):

Suntem prieteni... deci ma cunoaste foarte bine. desi, as putea sa ii povestesc ceva ce am trait si ea nu stiewinking mersi.

| resemnat a răspuns:

Trebuie sa ii demonstrezi prin fapte, in felul asta ar trebui sa te aprecieze la adevarata ta valoare.

Invit.o la un suc, discuta cu ea tot ce iti vine pe moment fara sa.ti fie rusine, fii mereu alaturi de ea. Asta e cel mai important, restul va veni de la sine!

Numai bine!