| Dailanitus a întrebat:

Iubita mea mi-a spus ca ea nu simte mai nimic in timpul sexului. Ca are unele momente cand simte, dar in rest doar de o doare. A mai avut doar un partener inainte mea, si a spus ca la fel a fost si cu el, doar ca nu o durea asa tare. Si mi-a spus ca o face pentru mine, si ca doar in unele momente simte nevoia. Se relaxeaza cam greu, si mi-a luat ceva timp pana sa imi dau seama cum sa o excit, nu se excita usor, mi-a zis ca nici ea nu prea stie ce o excita, dar am observat ca un pahar de vin o ajuta sa se relaxeze. Cand sta ea deasupra, si dau mai tare, mi-a spus ca simte o durere pe coloana in sus, si ma opresc, doar in pozitia misionarul putem mai bine, da in pozitia asta ma termin mai repede. I-am spus sa incercam si alte pozitii, gen pe la spate si nu a vrut, ba chair s-a suparat si mi-a spus ca aia nu inseamna dragoste, ci sex, si ca nu e ca fetele cu care am mai fost pana acum. Ce sfaturi mi-ati da? Vreau sa o fac sa simta si ea acea placere, nici ea nu prea stie multe despre ce ii place, mi-a spus ca ii place in anumite momente cand simte o presiune. Si nu ii place cand o sarut pe sfarcuri, etc, zice la fel ca nu simte nimic, ca o gadila, cum de altfel zice si la sexul oral, acolo insa simtind si ceva placere. Voi ce spuneti, niste sfaturi care m-ar putea ajuta? As dori mai multe pareri, va rog!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand iubita ta trebuie sa consulte un ginecolog. In mod cert are o problema ginecologica care se pote rezolva.
In al doilea rand, trebuie sa mergeti impreuna la un psiholog, fiindca aveti o problema grava de cuplu: partenera ta nu are nici un pic de incredere in tine, te considera un om josnic si de aceea nu simte ca s-ar putea darui tie cu adevarat (cas-ar umnili daca ti se daruieste cu adevarat). Idei de genul: eu nu fac asta in pat, fiindca e umilitor, sunt de fapt: eu nu fac asta cu unul ca tine. trebuie sa vezi de ce simte asta (ai gresit tu sau are ea niste traume psihice) si sa rezolvati problema. Luati o mica pauza de sex (macar 6-8 luni) pentru a va rezolva problemele si faceti sex doar daca ajungeti intr-un pnct in care increderea si daruirea sunt 100% si nu exista nici o retinere.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Brigaela):

Eu cred ca e toata povestea asta tine mai mult de educatia care a primit-o in familie si in general din mediu inconjurator. eu am intalnit fete virgine care erau dezgustate si scarbite de aceasta pozitie si nu aveau nici vreun partener (ca il asteptau pe cel perfect) si nici nu stiau cu ce se mananca sexul sau dragostea la care visau ele.deci nu e vorba neaparat de partener. iar el daca nu are experienta cu femeile nici nu va sti cum sa o faca sa vada ce e real si ce e o gandire naiva.

adica e bine ce ai zis tu pana la partea cu parerea ei despre el. nu cred ca aia crede despre el, insa niste probleme la "bibilica" tot are si trebuie sa si le rezolve.

| Brigaela a răspuns (pentru SunnyDay88):

Asta ar putea fi adevarat daca fata avea genul asta de educatie, dar atunci ar fi asteptat cu sexul pana in preajma nuntii (daca nu dupa ea0. Pe cand ea este deja la al doilea partener sexual, desi nu este nici aproape de casnicie, deci are o educatie extrem de liberala, fara inhibitii de genul asta. faptul ca are impresia ca merita un print pe cal albn si il asteapta confirma ce spuneam eu: din motive de ea stiute nu il considera pe actualul suficient de bun (e posibil sa considere ca nici un barbat nu e suficient de bun, nu contest)

| Narfundo a răspuns:

Nu stiu ma. Poate e lesbianca. Poate ii e scarba de tine pur si simplu.

| Ycu a răspuns (pentru Narfundo):

Cand esti (lesbiana apropo), nu te doare cand "ti-o tragi".

| Narfundo a răspuns (pentru Ycu):

Cum sa nu.O doare daca nu vrea sa o faca si totusi o face.Ea se incordeaza" gaura devine mai stramta.etc,etc.Sa-ti dau mura in gura acum

| lo a răspuns:

Cimpletez sfatul lui 'Ycu'; este podibil sa fie prea incordata, tensionata sau stresata trebuie sa invete sa se relaxeze.sa se descopere si sa disfrute.Sunt site.uri de specialitate despre sex.orgasm si relatii intime.

| greyhound a răspuns:

Prietene, din pacate ai dat peste o frigida
Toate semnele sunt prezente in ce ai scris
A, si inca ceva, carei femei de pe fata pamantului si nu numai, nu-i place stimularea sfarcurilor?

| Ycu a răspuns:

Durerile se simt daca preludiul nu este suficient, si se mai poate si daca ea e prea stramta si tu prea gros. Incearca sa prelungesti preludiul pana la 10-15 minute macar. Incearca sa cumperi un lubrifiant de la farmacie vezi daca o mai doare, daca tot persista, ar trebui sa consulte un ginecolog. Cat despre pozitia sexuala "capra" nu are nici o legatura cu diferenta dintre sex si dragoste, sex e fara sentimente, dragoste inseamna ca sunt sentimente la mijloc, nu conteaza pozitia.

| adywow a răspuns:

Poate o iei prea repede happy incerca sa petreci ceva timp cu ea saturari mangaieri inaintea actului propriu-zis

| Piromanu a răspuns:

Preteashhhhhhhhhhhlaughing) hahah happy
Stai ma n-o lua in serios!
Ma ia-ti Lubrifiant sau nu stiu date cu ceva alunecos Poate o dor pereti vaginalii sau. "laughing nu stiu Depinde de actul tau ca tu faci treaba Multa bafta da-mi funda! laughing)