| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Mihnea si am 13 ani, fiind indragostit de o fata de 16. Totul a inceput anul trecut cand eram clasa a 6 iar ea avand ora in clasa mea, astfel, avand ocazia sa o admir happy. De cand am vazut-o am simtit ca ea este aleasa.
Ea stie faptul ca am sentimente pentru ea, dar probabil ma considera infantil datorita varstei.
Am incercat să vorbesc cu cea mai buna prietena a ei, dar am primit un raspuns negativ sad
As vrea sa ii cumpar flori dar uneori ma gandesc sa nu o fac de ras( voi ce parere aveti?)
Va rog frumos daca aveti sfaturi sa ma ajutati.
Am rugamintea sa nu dati raspunsuri de genul :
La varsta ta mai bine inveti pentru ca am o situatie scolara foarte buna.
MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest moment intre voi este o diferenta de varsta pe care probabil aproape toate fetele de varsta ei o considera ca fiind ENORMA, bineinteles din privinta posibilitatii de a forma un cuplu. Aceasta diferenta este cu atat mai insemnata, mai greu sau chiar imposibil de acceptat, cu cat marea majoritate a fetelor viseaza/doresc iubiti de regula mult mai in varsta decat ele. Din pacate aceasta este trista dar adevarata realitate. Multa sanatate!

| MrJoker30 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Dar daca am 13 si ea 15? Ce zici?

| Marinescu_Mihnea_2000 a răspuns (pentru MrJoker30):

Salut!laughing
Cred ca din pacate e cam aceiasi chestie, prietene.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai mihnea, intr-adevar esti copil mic la 13 ani, ea este deja mult mai dezvoltata fizic si psihic decat tine si este nromal sa nu fie interesata de un copilas.
Mai asteapta sa mai cretsi si iti vei gasi si tu o fata potrivita.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea te ocoleste, insemna ca nu vrea o relatie cu tine.