| Tabii. a întrebat:

Am o mica poveste sa va spun:
Deci eu am o prietena Ariana si in fiecare vacanta de vara o invit la mine la tara si cand a inceput scoala ea a inceput sa stea cu o fata Adriana mereu.In pauza sta cu ea la geam si eu cand ii spun sa vina sa vorbim nu vrea si am stat si eu cu ele la geam doar ca nu am ce face adica ce naiba sa ma uit dupa cum se distreaza ceilalti copii cand o pot face si eu.De revelion am vrut sa o invit la mine si a spus ca nu poate ca sta cu un baiat Alex si cu verisorul ei Vlad.Acum cand am intrat pe mess m-a intrebat ce am facut in weekend si i-am spus ca am mers la tara.Cand am intrebat-o' eu ce-a facut ea in weekend a spus ca a fost la o fata Daiana de 13 ani si ca e super de treaba si ca o invita si la ziua ei pe fata asta Daiana.In plus am intrebat-o' daca vrea sa mearga cu mine la un suc in weekend si a spus ca nu poate.In fiecare weekend cand o intreb daca vrea sa mearga cu mine la un suc sau sa vina pe la mine spune ca nu poate.In vacanta de vara ne intelegeam super bine si nu inteleg de ce e asa pentru ca nu i-am facut nimic.

Intrebarea este:Imi e prietena sau nu?

11 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Esti din craiova? o. o

| anad a răspuns:

Iti este prietena doar cand are nevoie de tine sau cand ceilalti nu au timp de ea.Nu este sincera cu tine si incearca doar sa profite de cei din jurul ei. Trebuie sa stai de vorba cu ea si sa-i spui ce te supara.

| BRoxana a răspuns:

Stiu ca sunt naspa experientele astea, dar astea nu se numesc prietene, sincer, mai bine farahappy

| Tabii. explică:

Nu e din Craiovahappy

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi? Intreab-o pe eawinking Provoac-o la o discutie si vezi ce zicehee hee

Bafta :*

| alina_4026 a răspuns:

Da este c-am complicat insa orice problema poate fi rezolvata, trebuie doar de analizat putin treburile si este imposibil sa nu gasesti o iesire de situatie. Tu trebuie sa discuti cu ea sai spui ce te deranjeaza, caci nu se poate asa, trebuie sa discuti cu ea si sa ajungeti la un numitor comun.

| graylady a răspuns:

Voi sunteti la varsta la care sunteti foarte schimbat-oare[banuiesc ca nu ai mai mult de 15 ani]acum ai doar colegi si amici, pe fata asta o considerai prietena doar pentru ca va intelegeati bine. Daca s-a schimbat dintr-o ata poate ca a avut un scop anume.Prietenia adevarata o sa o cunosti mai tarziu cand o sa vezi ce inseamna increderea si mai ales cand o sa descoperi ca iti place cu adevarat, cand te vei cunoaste pe tine foarte bine.Pana atunci incearca sa legi relatii de amicitie cu cat mai multe persoane. E important sa ai un cerc larg de prieteni, asa cand unul dintre ei te va refuza cand vrei sa iesiti vei avea de unde alege un alt amic.Si in plus e mai mult fun in gasca. Take care:*!

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Paralela asta se poate numi prietena? nu prea cred, las-o in pace, de ce sa-i cersesti prietenia cand ea face asa? las-o in pace o vreme si vezi numai cum vine ea la tine, iar atunci tu draga mea, fa exact cum face ea acum, ignor-owinking :*

| elena_5046 a răspuns:

Pai. cam aceeasi intamplare am avut-o si eu. si inca o mai am cu o prietena. da iti este prietena. dar esti o prietena ''rezerva'' cum ar veni cel putin eu asa cred.

| anda_3457 a răspuns:

Daca se comporta asa in nici un caz nu-ti poate fi prietena adevarataphbbbbtsi mie mi s-a intamplat ceva de genu de cand sunt la scoala asta Constantin Brancusi din Cluj-Napoca.am niste "prieteni" care se presupun a fi "prieteni"phbbbbt

| andreea0009 a răspuns:

Eu iti spun ce am facut eu pentru ca si eu am fost pusa intr-o situatie ca asta, de ceva timp nu am mai vorbit pe la scoala doar ce faci, bine, pa... si apoi a inceput ea sa ma caute pentru ca sa certat cu prietena aia a ei si cand ma invitat sa stau in banca cu ea am spus nu ca eu nu-s roata de rezerva si apoi sa rugat de mine o gramada si pana la urma ne-am impacat. fa si tu asa si vezi daca merge dar nu-ti garantez big grin