| Hangover a întrebat:

.. Nu aveti cateodata sentimentul ca va e dor de cineva? Ca aveti nevoie de aceea persoana sa o strangeti in brate, sa-i spuneti ce aveti pe suflet, sa o aveti mereu aproape, dar stiti ca nu veti putea sa o aveti niciodata? Asa ma simt si eu acum. Mi-e tare dor de cineva. Am mare nevoie de acea persoana acumsad Voua nu va e dor de nimeni?

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Hey! Eu mai mereu am acest sentiment! Imi lipseste prezenta lui, chipul lui, imbratisarile lui, saruturile alea dulci pe care le raspandeste, acea caldura sufleteasca...love struck straight face!
Nu pot decat sa ma abtin, sa tin totul in mine, pana il voi vedea/ revedea, si voi putea sa-l iubesc cum stiu eu mai frumos. Iar daca acesta nu veni...va trebui sa ma resemnez!
Pe mina ma intareste gandul ca...desi acum sufar, candva am fost fericita alaturi de el, si a meritat! Raman amintiri! Incerc sa le pastrez vi!

| Maya2014 a răspuns (pentru ):

Pentru toti exista,, sufletul pereche". Trebuie doar sa ai rabdare.
Vei intalni multi baieti care te vor face sa suferi pana la urma, dar cu timpul vei realiza ca suferinta provocata de ei te-a facut mai puternica, mai atenta la alegerile tale.Atunci cand va aparea persoana potrivita, vei afla ce-i cu adevarat fericirea.Vei simti siguranta,iubire,incredere,caldura si sinceritate. Iubirea pura,adevarata nu permite sa suferi.
E adevarat, raman amintiri, dar, sa fie amintiri care sa merite, nu cele care iti fac rau.happy :*

| a răspuns (pentru Maya2014):

Draguta, am toata rabdarea din lume! Insa momentan, nu ma cred...singura. Si nici nu sunt intr-o relatie (mai ales la varsta mea, e o prostie). Insa sunt prietena, foarte buna prietena cu tipul de care sunt indragostita. Suntem separati doar din cauza distantei straight face (eu in Constana, el in Bucuresti). Si nu sunt indragostita de aspectul lui fizic, desi arata bine, ci de inima lui! Nu spun acum ca este 'sufletul meu pereche'. Am 13 ani, stiu sa astept raspunsul final, si corect!
Iar amintirile mele...nu sunt unele care 'nu merita', unele urate care n-au sens! Sunt niste amintiri pline de bucurii, fericire, iubire, sinceritate, amintiri care merita sa-mi amintesc de ele si sa le pastrez langa sufletul meu! Eu alaturi de el n-am suferit/ nu sufar (in relatia de prietenie)! Sunt fericita sa vorbesc cu el! Ma simt bine, ma simt in largul meu!
Este posibil sa stie ca simt ceva mai puternic decat o 'amicie' pentru el, insa si el e logic si mi-a vorbit mereu deschis.
Amintirile mele sunt frumoase, pline de viata, si cand imi aduc aminte de ele, zambesc love struck!
In orice caz, ma bucur pentru grija ce mi-o portihee hee! Multumesc frumos! kiss

| Maya2014 a răspuns (pentru ):

Draga mea, eu stiu ca la varsta ta inca nu ai pasit cu adevarat in jungla(viata adevarata). Stiu ca nu ai o relatie, inteleg ca e prietenie intre voi, mai inteleg si faptul ca totul merge bine.Eu iti vorbeam in viitor, de viitoarele relatii pe care le vei avea.M-am referit strict la faptul ca ai spus ca iti e dor, ca te doare ca nu este langa tine.
In viata te vei confrunta cu multe dezamagiri.Vei fi tradata,inselata,mintita si chiar folosita! Dar,cum am mai spus,aceste lucruri te vor face mai puternica si intr-o zi cand il vei intalni pe,,el" vei realiza ca tot ce a fost in trecut nu mai conteaza, nimic nu te mai poate rani.
Da, e adevarat ca-ti port de grija, pentru ca, crede-ma viata e de tot rahatul si nu meriti sa suferi pentru orice prost.happy
De asta iti vei da seama cand vei creste, cand te vor interesa relatiile.

| a răspuns (pentru Maya2014):

In regula. Am inteleshee hee!
Sper sa nu sufar niciodata pentru nimieni...dar nu imi pot eu aranja asa dupa placul meu destinul. In viitor voi intalni o multime de gigoloi cersetori care vor ajunge sa-mi murdareasca presul de la intrare...dar o sa trec peste, o sa le fac fata, si nu o sa le dau importanta! Nu ma indragostesc eu asa usor!
Este adevarat ca viata o sa-mi joace o groaza de feste, asa cum le face tuturor...Peste care trebuie sa trec, sa ajung la capatul celalalt vie si nevatamata, plina de viata si de chef! Niciodata nu o sa ma las prada asa usor! O sa lupt sa primesc la sfarsit tot ce e mai bun si frumoshee hee!
Multumesc inca o data kiss!

| Maya2014 a răspuns (pentru ):

N-ai de ce sa-mi multumesti, doar ai grija de tine ca esti tare inteligenta si draguta, mai ales la varsta ta.happy

| a răspuns (pentru Maya2014):

Multumesc mult kiss.

12 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Ba da, mi se intampla chiar des acest lucrusad.Imi este dor de fostul meu prieten.Cat de dor imi este sa il tin in brate, sa ii spun ca il iubesc, sa ma trezesc dimineata si sa fiu fericita ca incep o noua zi alaturi de elsad.Imi este dor sa ma ia de mana si sa imi spuna ca totul va fi binesad. Oricum ii multumesc pentru ca a fost langa mine candvasad.Din pacate l-am pierdut, si-a ales alt drumsad.
Oricum trebuie sa fim tari ca sa reusim sa mergem mai departe:*

| Hangover explică:

T^T)-b fiti tari fetelor...happy sa fiti mereu fericite. sper ca mai fericite ca mine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar acum am acest sentiment.sad
Si e atat de greu sa stiu ca tocmai persoana de care am cea mai mare nevoie poate ca nici nu se mai gandeste la mine si zambeste altcuiva.sad
Dar asta e viata... unii oameni intra in viata ta pentru totdeauna, altii doar pentru o perioada. Dar cel mai important este ca au fost alaturi de noi candva.happy
Oricum, persoana potrivita va aparea in viata noastra atunci cand ne asteptam mai putinhappy.

| Maya2014 a răspuns:

Buna si tie,draguta happy
Bineinteles ca toti avem pe cineva in suflet caruia ii ducem dorul si ne dorim sa fie langa noi,dar,din pacate nu este posibil intotdeauna.
Insa, speranta moare mereu ultima, iar daca tu iti doresti cu adevarat, din tot sufletul tau sa il ai pe acel cineva alaturi de tine, cu siguranta va deveni realitate.Acum esti lipsita de orice incredere pentru ca te simti la pamant, prea trista si dezamagita de faptul ca nu este langa tine, dar va fi bine. Daca e vorba de cineva care la randul lui tine la tine, atunci sa nu te indoiesti niciodata ca te poarta in gand si in suflet mereu.Insa,daca este vorba de o persoana care nu iti impartaseste sentimentele, nu dispera, sa stii ca viata e mereu surprinzatoarehappy
SMILE! LIFE IS BEAUTIFUL! :*

| Kryss13 a răspuns:

De multe ori am si eu acelasi sentiment.Dar ma imbarbatesc repetand-umi in minte ca odata va disparea acest sentiment cand ma voi intalni cu persoana draga.

| MikKinder98 a răspuns:

Nu.Esti un/o ciudat/a!