| Cirjan_Robert_1997 a întrebat:

Salut TPU

O sa fie o poveste lunga dar sper sa ma ajutati voi pentru ca eu nu mai stiu ce sa fac.

Totul a inceput acum vreo 4 ca a inceput sa imi placa de o fata ea venea mereu la varul ei care este vecinul meu si mereu vorbeam cu ea stateam seara de drum discutam singur ma mai tineam cu ea de mana in unele momente radea mereu la glumele mele dar pare pentru ea era totul o gluma totul s-a schimbat insa vara trecuta pe care nu o so uit niciodata.
Ea era pe banca si eu tocmai ajungeam acasa si ea era alaturi de soara ei si in momentele urmatoare am simti ca ar vrea sa fiu cu ea m-am asezat pe banca si dupa cea urmat nu o sa uit niciodata in viata mea sa sarit la mine si m-a sarutat dupa m-a intrebat daca vreau sa fiu cu ea dar cred si sigur a fost la "misto" si ea am zis in gluma ca nu ea a inceput sa rada si eu la fel incepea sa ma tina de mana si dupa am facut cea mai mare prostie din viata mea pe care si acum regret si nu pot sa cred ce am facut, am plecat ca tampitul la fotbal si am lasat-o singur si seara cand m-am intors era foarte nervoasa nu prea avea vroia sa vb cu mine am relizat dupa ca am gresit grav dar, dupa parerea mea si multa lume ne-a zis ca ne potrivim parintu nostri se cunosc foarte bine tatal mea a fost in clasa cu mama iei dar sa stiti ca as face totul pentru ea niciodata nu am avut curaj sa i spun ca o iubesc cu adevarat am incercat o data dar am vazut ca s-a suparat pe mine atunci.
Ideea este ca pur si simplu ea nu realizeaza cat de mult o iubesc si a face totul pentru ea in urma cu cateva zile i-am scris pe facebook ca imi place de ea dar nu am primit un raspuns nu mai vb cu mine deloc, erau zile si acum chiar daca ma considerati nebun erau nopti cand ma trezeam la 3 si plangea dupa ea si in acest moment cand scriu plang pentru ca nu mai stiu ce sa fac dar, niciodata nu o sa renunt niciodata indiferent de situiatie nimeni nu stie cat am putut sa plang pentru ea nu mai suport, nu mai stiu ce sa fac nu mai pot va rog ajutati-ma as vreau un sfat bun dar sa fie doar de la cei care stiu despre ce vorbesc sa stiti ca povestea este mult mai lunga dar nu cred ca avea rost sa i plictisesc pe uni cu asa ceva, nu este zi sa nu ma gandesc la ea mereu ma uit la poze cu ea imi amintesc de asta vara si de alte dati si plang ma simt inutil dar nu renunt.
O IUBESC SI O VOI IUBI MEREU.

Răspuns Câştigător
| viviloll a răspuns:

Uite ce zic. Probabil ea in tot acest timp a tot incercat sa te uite pentru ca o fata cand se simte jenata se indeparteaza cat poate de repede si arata ca nu-i pasa pentru ca nu vrea sa fie facuta de rusite si are si orgoliu. La fel si eu. Acum depinde si daca ea e genul cu sentimente si ii place sa i se spuna toata ziua ca e iubita ori este indiferenta si distanta in relatii) ai putea sa ii spui "Poate ti se pare ciudat ca iti scriu iar..si tocmai acum iti spun ceea ce gandesc si simt cu adevarat.Am fost speriat la acel moment si mi-ai lasat si de inteles faptul ca glumeai. Imi pare rau ca te-am lasat sa te indepartezi si ca nu am facut mai multe cand am avut ocazia. Imi lipsesc clipele petrecute cu tine..imi lipsesti tu. E o prostie sa lasam ce am avut pentru o neintelegere." etc....si daca nu te crede imi spui sa sterg raspunsul inainte si ii arati ce tocmai ai postat pe TPU. Spor!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Am luat nota de povestea iubirii tale. Poate ca intr-o zi vei avea si curajul sa -i spui si ei povestea ta. Cu cat mai repede, cu atat mai bine!

| Azµre a răspuns:

Nu e mai simplu să îi spui ei ce ne-ai spus nouă aici?

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Primul lucru: nu o iubesti. Nu ai cum. Poate esti doar atras de ea. Bun. Al doilea lucru: gandeste-te ca poate ea te-a vrut candva si acum nu te mai vrea. Cel mai bine e sa te intalnesti cu ea, cumva face-2-face, doar voi doi, sa stati de vorba si sa clarificati tot, iar daca ea spune nu, renunta, pentru ca e singura solutie in situatia asta.

| Cirjan_Robert_1997 explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Ba frate ai dreptate in *** sa stii in bag pl in e de viata ca de data asta chiar ma enerveza eu o intreb dc nu mai vb cu mine si ea nimic nu ma baga in seama si totul a pornit ca am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru Cirjan_Robert_1997):

Cel mai probabil atunci te-a vrut, a vazut din partea ta ca nu o vrei(pentru ca ea asta a vazut si oricine vedea la fel) si a renuntat. Acum nu te mai vrei. Gaseste-ti alta. Ca nu o iubesti pe asta, am mai spus, nu ai cum. Nu a fost nimic intre voi si e pacat sa pierzi timpul dupa ea. Si nu iti mai baga ceva in ea de viata, ca e viata ta. Plus de asta, la varsta ta, abia experimentezi. Nu stiu de ce iti faci probleme.

| TimeeaBtrx a răspuns:

De ce nu ii spui si ei ce ne-ai impartasit noua aici? ar impresiona-o...

| Cirjan_Robert_1997 explică:

Sa stiti ca acum nu ma mai baga in seama spun buna mereu dar nimic de vreo 4 zile de cand i -am zis ca imi place de ea