| ZE12 a întrebat:

Prietena mea are 15 ani si eu 14 ea si.a inceput viața sexuala dar eu nu. Si vrem sa o faem cu prezervativ cum ne sfatuiti k pt prima data funda

Răspuns Câştigător
| Razvy112 a răspuns:

Pustiu, baga bine prezervativu ala, poana la ouawinking te termini odata in el, se va intampla in max 30 de secundewinking pui altu dupa 10 min si dai in ea inca 20 de minwinking Deci tr sa ai celputin douawinking iar din cand in cand mai verifica si tu sa-l ai pus happy si nu o lasa pe ea sa aiba controlu, fa ca mine si va fi binewinking astept o bere pentru sfatul astawinking

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Preferabil ar fi sa va abtineti, dar daca e musai folositi prezervativ.

| pietrean a răspuns:

Tu ai 14 ani, iar prietena ta 15 ani si vreti sa faceti sex.Ce "joc" frumos,v-ati gasit sa jucati!
Vad ca despre prezervativ stiti,deci este un inceput bun.Dar despre cum se poate ramane insarcinata stiti? Despre ciclu menstrual,despre menstruatie,despre ovulatie si cand se produce stiti, despre ovule stiti,dar cat traiesc ovulele si spermatozoizii stiti,cum se produce o fecundare stiti?
Cand o sa puteti raspunde la toate aceste intrebari,cand o sa impliniti o varsta mai mare,ca sa va puteti maturiza,atat fizic cat si psihic,cand o sa fiti convinsi ca puteti fi responsabili de faptele voastre,cand o sa simtiti acei fluturasi in stomac datorita dragostei simtite fata de partener,DOAR ATUNCI O SA PUTETI FACE DRAGOSTE!
Si apoi, mai invata sa folosesti si semnele de punctuatie, ca altfel ii dai alt inteles intrebarii tale.
Funda, pastreaz-o pentru tine, daca promiti ca o sa studiezi ce ti-am scris.

| alexandrafocus a răspuns:

Daca nu folositi un prezervativ risca sa ramana insarcinata, deci folosit un prezervativ pentru orice evenrualitate.P.S ar fi ok sa mai asteptii o vreme pana ati incepe viata sexuala!

| Anitnerolf a răspuns:

Prietena ta este o stricata, deci nu-i nicio problema daca te joci si tu pentru prima data in calduroasa si primitoarea ei `deschizatura` dintre picioare. Foloseste prezervativul(daca nu vrei sa iei vreo boala de la ea). Dupa cum vezi, mullllti iti fac morala, dar eu am incercat sa fiu realista si sunt convinsa ca orice ai citi aici nu ai tine cont si tot de capul tau ai face. Asa ca, distractie placuta cu stricata si inconstienta ta iubita de 15 ani! laughing

| crystynyca960 a răspuns:

Da indicat este sa o faceti cu prezervativ pentru ca tu nu ai experienta si sa-r putea sa se intample o nenorocire.Bafta!

| pietrean a răspuns (pentru crystynyca960):

Da,ca ea la 15 ani, are "mare experienta"!"Bafta" la ce, la sex iresponsabil?
Ca tine Cristinica, la cei 16 ani ai tai, fata de iubitul tau de 23 de ani.