| SmQaLeXuTzz a întrebat:

Prietena mea s-a suparat ca vorbeam cu un baiat la tel si nu I-am raspuns...De fiecare data cand vorbesc cu ea ma gandesc de 2 ori inainte sa spun ceva ca sa nu o jignesc sau sa o supar cu ceva dar se pare ca si cand nu zic nimic tot gresesc...Nu inteleg cum dar eu cam pe toata lumea ranesc, nu inteleg cum de sunt asa prost si nu pot face nimic bine.
E mai bine sa ma despart de ea ca sa nu o mai ranesc?

8 răspunsuri:
| Gabriella24 a răspuns:

Buna! Mda, vesnica problema... E o prostiee, cum sa te desparti de ea?! Mai ales cu acest pretext. Sunt femeie. Sa stii ca si eu ma supar GRAV pe iubitul meu cand nu imi acorda prioritate in favoarea oricui. Ar trebui sa intelegi ca noi femeile suntem mai "pretentioase" si vrem totul, ori nimic! Ea sigur tine la tine daca nu te si iubeste, deoarece s-a suparat pentru a-ti atrage atentia ca ii gresesti, pentru a te indrepta, iar tu vrei sa o calci si in picioare?! Orice cuvinte ar folosi, nu conteaza. Orice femeie dramatizeaza! Ar trebui sa iti alegi prioritatile, daca nu o iubesti destul de mult, nu o incurca! Separati-va drumurile chiar daca o sa doara(sa nu fii prea dur si nu folosi cuvinte mari)! Daca chiar trebuie sa fiti impreuna si peste 10 ani, tot se va intampla! Sper ca te-am ajutat! :*

| SmQaLeXuTzz explică (pentru Gabriella24):

Chiar o iubesc cu adevarat...

| Giulia97Anna a răspuns:

Sincer,nu vreau sa indispun, dar relatia nu prea merge.Stiu perfect prin ce treci happy.Am avut un fost cu care pateam exact acelasi faze ca si tine.Si nu, nu esti prost.Inceteaza sa te mai jignesti! Oricum, ca sa stii relatia mea nu a mers, ne-am despartit.Iar acum am o alta relatie(aproape 10 luni), in care vorbesc orice si nu stau sa ma gandesc de 2 ori daca sa spun sau nu.Asa o sa-ti gasesti si tu pe cinevawinking

Răspuns utilizator avertizat
| MgdDroopy a răspuns:

Pune-ți prietenul în așteptare 3secunde și raspunde-i fetei. De aceea există acea opțiune.
Se simte respinsă și pusă pe locul 2.
Iar problema cu prietenii o aveți toți. Spuneți ca le iubiți, dar totul până la a pune un prieten în asteptare.
Întreabă-te! Ea ti-a zis așa ceva? Ca nu îți raspunde ca sta cu fetele de vorbă?

Nu rănești pe nimeni. Ești doar neatent.
Ca dovadă " o supar cu ceva dar se pare ca si cand nu zic nimic tot gresesc". Cum adică nu ai zis nimic? Ai spus ca vorbeai cu prietenul. (ea pe locul 2)
Vezi ca nu ești atent!

| EssTerra01 a răspuns:

Pai nu cred ca e vina ta. Sigur ea e de vina. De ce aai ranio? Pai nu e normal. Iti spun ca cel mai bine e sa te desparti. Parerea mea

| MissRaluca a răspuns:

De ce nu incerci mai bine sa fii un iubit mai bun pentru prietena ta daca tii la ea? Atat de putin inseamna pentru tine incat te-ai putea desparti de ea, fara ca macar sa te stradui sa te schimbi?

| SmQaLeXuTzz explică (pentru MissRaluca):

Asta e. tin foarte mult la ea si cred ca e prea buna pentru mine.