| Elvis1234 a întrebat:

problema mea este urmatoarea:

Imi place de o fata. si nu stiu cum sa fac sa fiu cu ea, noi vorbim mereu, suntem prieteni buni... etc dar vreau sa fim impreuna si nu stiu cum sa incep sau ce sa ii spun, ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| RobertClaudiu a răspuns:

Poi un lucru cred ca e umpiki mai greu ca sunteti prieteni caci probabil va zice ca nu vrea sa strice o prietenie asa frumoasa si din astea dar daca ai avea noroc sa nu spuna asta spune-i ce simti despre ea si crede-ma daca vei fi sincer va fi impresionata

| iuli29 a răspuns:

Nu poti spune ca o iubesti. Pur si simplu o placi si esti atras de ea.Si nu trebuie decat sa ii arati chestia asta, poate si ea simte la fel.As zice sa incepi cu unele complimente si ideea cu sucul este una buna si e destul de clar ca ii faci avansuri. Ti-as recomanda sa ii ceri sa vorbiti intre 4 ochi, zii ca ai ceva sa ii spui sigur va accepta. Dupa ce accepta si sunteti singuri ii poti spune."Uite, poate ti-ai dat sau nu seama dar eu sunt atras de tine, te plac foarte mult si as vrea..."

| Alin99554 a răspuns:

Invit-o la un suc cv...
O prajitura / pizza.
De mai multe ori happy
Dupa ce ai invitat-o de cel putin 3-4 ori spune-i si uh ca o iubesti.
Sarut-o.

| Mell1321 a răspuns (pentru Alin99554):

Cum sa ii si spui ca o iubestistraight face, prea devreme si poate prea fals, cand simte atunci sa ii spuna.

| Annaaaaaaaa a răspuns:

Spune'i clar ca iti place de ea.E imposibil sa fie atat de proasta incat sa nu'si dea seama ca tie iti place de ea.
Dar trebuie ca si ei sa'i placa de tine.Altfel,nicio sansa. Nici n-are rost.