| septembriesux a întrebat:

Recent, adica ieri a inceput scoala si... vreau sa spun ca o fata cu care ma inteleg bine sta chiar in fata mea in banca cu cea mai buna prietena a ei care mi-a spus ca daca m-as imbraca mai bine ar sta cu mine..Nu inteleg adica scoala noastra ne-a impus sa purtam uniforma(tricou alb si blugi sau pantaloni inchisi la culoare).Acum vreau sa va intreb cum as putea sa port un tricou alb,ca blugii cred eu arata bine.Ce as putea sa asortez cu tricoul, cu ce se ma incalt.

Răspuns Câştigător
| Skeez a răspuns:

Pune tricoul alb pe dedesubt si pe deasupra poarta o camasa in carouri descheiata, sau bluze care se descheie etc.
asa faceam si eu pentru ca am avut exact aceeasi uniforma ca tine... camasa sau tricou al si blugiwinking

poti sa iti iei si o camasa alba... sa o lasi deschisa, iar pe dedesubt sa ai un tricou dar nu alb

succeswinking

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand daca tinea la tine nu iti cerea sa te schimbi. Eu sincer din cate spui tu, cred ca fata este o pitipoanca rasfatata.

| LouLi a răspuns:

In primul rand, nu ar trebui niciodata sa te schimbi pentru ca iti cer altii, atat timp cat tu se simti bine asa..atitudinea pe care o adopti conteaza mai mult.

Daca insa tii musai sa le faci pe plac, ai putea purta o vesta draguta peste tricou, ai putea cauta modele interesante de tricouri sau i-ai putea atasa niste brose, insigne. ceva tineresc. Eu in general sunt adepta colierelor, dar nu cred ca la scoala vi se permite.
Poti purta si balerini, sau tenisi, iar daca vrei ceva mai elegant gen pantofi, cizme, botine, opteaza pentru o camasa draguta alba sau o bluza mai ochioasa happy