| Alex1419 a întrebat:

Scuzati categoria dar chiar nu am stiut in ce categorie merge aceasta intrebare...
Aseara am avut un vis ca eram cu profesorii, parintii si colegii... Totul normal pana acum, dar pe urma am visat ca trecea fina mea prin parc impreuna cu soacra ei(cele doua de 30+ si respectiv 55+). Si soacra ei s-a dus sa vb cu mama de chestii intre fini/nasi in timp ce eu m-am dus s-o salut pe cea de 30+ care nu era de fata era cam pe niste scari din parc, statea si fuma... Okei aici intervine partea ciudata.
Fina mica nu fumeaz in real asta e partea intai si partea a2a este ca mi-a zis si imi amintesc foarte bine ca ar trebui sa,, pup si eu tigarea". Si am tras din tigara, inca un elemnet care ma speriat a fost ca am simtit si mirosul si gustul si s-a simtit menttolat. Asta a fost cel mai ciudat, pe langa fptul ca in real fina mica a zis sa nu ma apuc de fumat ca e rau.
Parintii amandoi fumeaza iar eu am fumat foarte rar, cand eram singur acasa, dar stiu ca odata am fumat foarte mult, 5 tigari intr-o ora.
Intrebarea mea este: Asta e vreun semn? Se va intampla ceva ciudat? Ce inseamna toata chestia k simtitu gustului si mai ales de ce am visat asa ceva? Si de ce am mainile reci ca gheata acum si tremur?
Va rog TPU dati-mi un raspuns, in ultimu timp am fost toarte stresat, mai ales ca fata pe care o iubeam a aflat ca aveam contul ei de facebook, adica parola. De atunci a zis ca nu mai vbeste cu mine niciodata si asta ma intristat rau. PLS TPU ajutati-ma.
PS: Eu prima oara cand am fumat mi-au spus parintii ca a fost la 3 ani si mereu cand mama isi aminteste de asta ma intreaba daca vreau si eu o tigara. Eu as vrea sa fumez si stiu sa ma controlez, adica eu in ultimul timp fumam cate o tigara la 3-5 luni. P. S acum am 14 ani, si sunt clasa a8a. Va rog TPU dati-mi sfaturi bune cum mi-atu dat si la celelalte intrebari.

2 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Probabil este un semn care ar trebui sa te motiveze sa nu fumezi. Daca iti mai aminteste detalii din vise poti folosi http://www.portal-info.ro/dictionar-de-vise/interpretari.html

| Bogdan1o a răspuns:

Daca parinti tai sunt de acord sa fumezi atunci e bine, insa nu e bine sa fumezi, mai ales ca ai 14 ani
daca poti sa te controlezi e bine, vb cu parinti sa-ti explice de ce nu e bine sa fumeziwinking