| lafamiliaa a întrebat:

Sunt baiat am 18 ani, si de mai bine de vreo 3 luni asa am luat id-ul unei fete de la vara mea sa vorbesc si eu ea pentru ca mi s-a parut simpatica (Eu sunt din Craiova ea e dintr-un sat la 9 km de oras). Vorbeam cu ea primele 3 luni cam in fiecare zi,intra pe mine de cate ori intram pe mes,ne faceam multe complimente, prima data nu prea am pus suflet asa o vedeam ca pe o simpla prietena dar acum am inceput sa imi placa mult de ea, luni acum i-am zis sa ne intalnim la un suc, toate bune pana acum...Problema este ca de 2 saptamani asa numai e deloc cum a fost, cand intru pe messenger nu se mai baga in seama cu mine numai daca o bag eu...nici prin mesaje nu prea mai vorbeste cum vorbeam inainte si chiar nu imi dau seama care ar fi cauza de ce s-a racit asa odata fata de mine.Incep sa ma caiesc ca am pus suflet pentru fata asta vorbeam cu ea in fiecare zi abia asteptam sa ma intelnesc cu ea acum si deodata se itnampla asta vreau si eu niste sfaturi de la voi multumesc

Răspuns Câştigător
| Elena2022 a răspuns:

Vezi ca ai gasit singur raspunsul happy
"În iubire ne gustam, ne savuram pe noi insine, ne incantam cu voluptatile tremurului nostru erotic, din acest motiv, iubirea este cu atat mai intensa si mai pofunda cu cat distanta de persoana iubita este mai mare."
Emil Cioran

Sa nu crezi ca "ochii care nu se vad se uita", intr-o relatie accentul trebuie pus pe comunicare happy

| lafamiliaa explică (pentru Elena2022):

Cel mai mult conteaza comunicarea Anna happy

11 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Cati ani are/ai? Cand incepe scoala nu se muta in oras? Poate ca de asta ii e frica. Poate nu e asa cum credeai sau te-a mintit cu ceva si-i este teama ca o sa iti dai seama cand va veti vedea.
Daca nu, poate a aflat ceva neplacut despre tine..In orice caz, ea e singura in masura sa iti dea o explicatie. Vorbiti deschisa, nu va omoara nimeni.

Multa bafta!

| lafamiliaa explică (pentru Ea12345):

Are 17 ani acum i-a implinit e o fata copilaroasa, sociabila, plina de viata happy cel putin asa am vazut-o eu.Si da cum am spus mai sus o sa ramana la camin aici in oras.De mintit nu m-a mintit cu nimic...o sa o cunosc eu mai bine cand o sa o vad fata in fata si o sa vorbesc cu ea sa vad cum se comporta happy

| lafamiliaa explică:

Nu cred ca i-am zis ceva de a deranjat-o niciodata, intotdeauna vorbeam frumos cu ea si ii faceam numai complimente, si ne intelegeam de minune...O sa incerc sa aflu care e cauza..prima data nu eram asa interesat de ea acum ce naiba mi-a venit nu stiu m-a lovit odata asa happy Si defecte nu cred ca ma cunoaste indeajuns de bine sa imi descopere defectele, nu cred ca e asta cauza.

| lafamiliaa explică:

Sunt curios cum reactioneaza cand ma intalnesc cu ea happy

| lafamiliaa explică:

Sa ma las batut nu-mi sta in fire imi place sa lupt pentru ceva si intotdeauna obtin ceea ce imi propun, ea o sa vina aici cand o sa inceapa scoala de luni si o sa stea la camin si o sa am timp sa ma vad cu ea in fiecare zi, probabil ca vorbind de atata timp doar pe messenger fara sa ne vedem live a scazut interesul fata de mine si asta cred ca ar fi principala cauza. happy Abia astept sa o vad luni sa pot vorbii cu ea mai deschis happy

| Light_Denys_1986 a răspuns:

Orce poate fi posibil... poate a aflat ceva de tine ce ei nu-i place, sau simpatizeaza alt baiat, si pe tine te-a lasat la o parte sau ai jignit-o poate print-o gluma oare care... eu iti urez succes incontinuare cu acea fata, si sa nu te lasi!

| AlinaClms a răspuns:

Niciodata sa nu te descurajezi, Fetei aleia poate nu i-a placut ceva la tine( comportamentul sasu atitudinea ta...etc.)
In fine, Incearca sa afli de la mai multe fete ce defecte ai. Incearca sa le corectezi.
Nu uita nimeni nu-i PERFECT!

| Elena2022 a răspuns:

Hmm...o situatie complicata, chiar daca distanta e destul de mica, 9 km si nu 123 de km...Totusi, poate ca are nevoie de o pauza ca sa afle ce vrea cu adevarat, cateodata avem cu totii nevoie ca sa ne dam seama ce naiba vrem cu adevarat de la viata noastra sau pur si simplu, vrea sa te puna la incercare, daca tu zici, ca in primele 3 luni ea te contacta pe net si nu tu pe ea, poate fi asta un pretext ca sa vada daca tii cu adevarat la ea sau e doar o treaba de mantuiala, trecatoare. Probabil tine la tine din moment ce vorbiti de ceva timp, dar crede ca totul se va termina, ca va iesi din visul frumos, ca se va trezi la realitate.
Stai linistit, daca tine la tine si tu tii la ea cu adevarat si nu te dai batut, o sa vezi ca lucrurile se vor rezolva de la sine. Poti chiar sa o intrebi "te-am deranjat cu ceva anume?", "am gresit cu ceva?" sau sa-i spui "am senzatia ca ne-am indepartat unul de altul" nu iti fie frica, pentru ca asa ii arati ca te intereseaza ceea ce simte, ca o asculti, ca esti intelegator.
Eu nu-ti dau sfaturi, iti spun parerea, poate te va ajuta, poate nu, macar am incercat. Si nu uita, daca e sa fii impreuna cu ea, mai devreme sau mai tarziu vei fi, daca nu...cu sufletul tau pereche happy cu placere

| lafamiliaa explică (pentru Elena2022):

Multumesc Anna pentru parerea ta happy

| xCrazys a răspuns:

Intreab o pur si simpu de ce este asa poate a avut loc un eveniment nefericit in viata ei sau poate are emotiitongue succes