| Myhaytza001 a întrebat:

sunt un baiat timid si incerc sa cucresc o fata si nu imi gasesc cuvintele, ma blochez nu pot sa port o conversatie lunga.
Ce sfaturi imi dati si exemple gen(cf /bine u/bine bla bla ai prieten)
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Forevăr a răspuns:

Stai incet ma baiatas, nu o intreba din prima daca are prieten._.
Incearca sa o intrebi ce muzica ii place, ce parere are de unele melodii, spune-i niste bancuriwinking glumeste cu ea... nu face pe smecherul cu ea ( depinde de fata ) si nu te da drept boss de boss.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru faptul ca esti timid si dorind sa " cucresti" multe fete, te-au gandit tu sa intri pe acesta sectiune. In primul rand aceasta sectiune este recomandata celor care stiu ce si cum sa faca si dragoste, dar si sex. Apoi trebuie sa intelegi ca vei primi raspunsurile in functie de cum stii tu sa scrii intrebarile. E timpul sa intelegi ca fetele doresc sa aiba langa ele baieti, daca nu inteligenti, macar sa stie sa scrie si sa vorbeasca la un nivel mediu. Cat priveste "bla bla bla", este strict problema ta.

| RetardedRacoons a răspuns:

Nu te mai gandi la femei ca si cum ar fi niste fiinte diferite, sunt la fel ca barbatii, de multe ori chiar mai complexate (doar uita-te la multitudinea de intrebari ce le framanta si pe ele). Incearca sa vorbesti cu ele ca si cum ai vorbi cu tovarasii tai. Daca-ti place o fata spune-i pe fata ce-ti place la ea "ma imi place ca esti amuzanta, ca ai ochi caprui, etc." E ceva natural si n-ar trebui sa te sperie. Asa, usor usor o sa prinzi curaj.

Poate esti interesat:
forum.retardedracoons.com
vino aici si participa la discutii cu noi, o sa vezi ca femeile nu-s chiar dracu.

| SerafimHD a răspuns:

Ai putea sa citesti mai mult pentru a avea un vocabular mai elevat si intai de toate sa incepi o conversatie on-line daca face-to-face intampini dificultati. Daca iti place conversatia si in continuare esti interesat de ea intalniti-va si emotiile iti vor disparea pentru ca deja vei sti cum sa o abordezi! Curaj!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru SerafimHD):

Vocabularul elevat, il faci in timp, poate ani de zile de citit, plus asta nu o sa te faca mai putin timid. daca nu obisnuiesti sa te bagi in seama cu fete, atunci iti este foarte greu sa iti gasesti cuvintele.
Sfatu meu, invingeti teama exersand

| OchiiCaprui a răspuns:

Scapa de timiditate...du-te la ea ca doar nu teo manca fata, ce poate sa-ti faca? o.O? Incearca sa vb cat mai mult cu ea si nu-ti fie rusine sau frica ca nu se intampla nimic.Bft

| LauraEU a răspuns:

Poi ai putea incepe sa vorbesti cu ea pe mess, facebook. Apoi la scoala ai putea sa vorbesti cu ea si daca nu poti discuta mult cu ea poti in ultimele 5-10 minute din pauza sa discuti cu ea si apoi e gata pauza si spui mai vorbim sau asa... prima data trebuie sa te imprietenesti cu ea, sa fiti prieteni cat de cat apropiati. Sa va cunoasteti mai bine. Dupa un timp intreab-o daca vrea sambata seara sa iesiti la un suc ceva..Si tot mai iesiti asa si la un moment dat o intrebi daca vrea sa fie cu tine happy Asta v-a dura cam cateva saptamani dar ce sa faci asa ewinking Sau ai putea si pe chat sa vorbesti cu ea si sa spui ca ai vazut-o la scoala si ca e draguta si sa o intrebidirect daca vrea sa iasa cu tine la un suc happy
Eu spre ca te-am putut ajuta!

| Cosmin_Ady_1997 a răspuns:

1.ai id sau fb daca da incearca sa afli tot cei place ei
2. o faci sa iese la suc cu tine
3. ii scrii o poezi de dragoste daca nu sti cum sai faci o poezie cautama pe id de mes cosmin.ady45 ca iti dau eu poezie facuta de mine
4. incerci sa saruti pe buze cand vr ia sa te sarute pe obraz intorci si tu fata sa o sarut ipe buze si dupa aia ii zici ca o iubesti ia incearca sfaturile mele sa vezi daca nu-i ata sa-mi dai raspunsu pe mes