| Joimir_Claudia_1997 a întrebat:

Hei!
Aseara m-am culcat cu prietenul meu pentru prima oara, am 18 ani si eram virgina. Dupa 3 ore (aproximativ) de chin si dureri, el a reusit sa ma penetreze in totalitate. Acum am mici dureri cand urinez, si simt in zona vaginala, un fel de usturime/iritatie. E normal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca durerile vor persista o anumita vreme. Depinde cat de multa "munca intensa" s-a acumulat in muschii tai vaginali sub forma de febra musculara.Intreaga ta zona vulvara a suferit o trauma care acum se resimte si este o manifestare cat se poate de normala.Vor trece dupa un anumit numar de acte sexuale, insa numarul acestora nu se poate nici macar intui. Dificultatea dezvirginarii s-a datorat lipsei activitatii de masturbare vaginala anterioara actului sexual.

12 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Ce naiba aţi făcut trei ore? Cu ce naiba te-a penetrat?

| Emilian65 a răspuns:

Este normal sa ai dureri dupa dezvirginare.

| LoveSleep a răspuns:

E absolut normal. Sexul ăsta e un adevărat chin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.O să treacă cu timpul.☺

| Joimir_Claudia_1997 explică (pentru anonim_4396):

Când as putea sa am urmatorul contact sexual cu el?
Vor mai exista durerile acelea, atat de intense, ca prima data?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Joimir_Claudia_1997):

Cred ca a două oară tot așa dar apoi nu.

| Rainmaker a răspuns:

A uitat sa specifice ca atunci cand s-au apucat, ea inca nu avea 18 ani.La sfarsitul celor 3 ceasuri, deja ii implinise.Istet tipul! Nu vrea sa pateasca precum proful de sport de la Jean Monet.

| Joimir_Claudia_1997 explică (pentru Rainmaker):

Ai inteles eronat. Am lasat intrebarea asta aici deoarece sunt usor confuza si am nevoie de ajutor. Nu de ironiile tale. Nu ma lua peste picior, nu sunt experta in subiectele de genu, asa ca incercam sa aflu cat mai multe despre ce mi se intampla.

Răspuns utilizator avertizat
| RaissaM a răspuns:

Durerile o sa continuie si in urmatoarele acte sexuale (nu multe) pana te obisnuiesti. Fa din nou dupa 3 4 zile cam asa ca sa se "vindece" rana de la himen provocata de dezvirginare

| Joimir_Claudia_1997 explică:

Preludiul. Apoi eu m-am panicat, am inceput sa tremur, a durat ceva pana m-am linistit, am mai fumat o tigara, am mai incercat odata, iar a durea si tot asa... Am mentionat ca eram virgina! Nu a stat infipt in mine 3 ore. toata treaba de la primul sarut pana la final a durat 3 ore.

| Rainmaker a răspuns (pentru Joimir_Claudia_1997):

La mine preludiul il reprezinta tigarea de la urma!