| wasilika24 a întrebat:

va rog sa ma ajutati cu asa o situatie eu am 18 ani ma intilnesc cu o fata de 2 ani si cu 2 saptamini in urma a fost o cearta din cauza ca vb putin si ea m-a inselat cu altu cu care sau intilnit de vreo5-10 ori si mi-a spus ca nu a avut nimic mai mult decit sarut, si eu eam zis sa aleaga eu sau el si ea mo ales pe mine, dar cind vreau so sarut ma doare inima,, ce sa fac so iert sau nu (doresc sa-mi raspundeti sincer ce ati face dvs ) multumesc foarte mult

Răspuns Câştigător
| teosbeos a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebui sa o ierti. oricum daca char o iubesti iart-o dar fi mai atent si daca se mai intampla sa aflii ca te inseala mai bine va despartiti ca inseamna ca nu va potrivitii. dar daca te-a inselat pate a avut un motiv de exemplu nu v-ati petrecut prea mult timpul impreuna sau n-ati mai vorbit o perioada si s-a simtit singura... etc n motive pot exista. dar daca te-a ales pe tine cand i-ai zis sa aleaga inseamna ca ii pare rau si ca te iubeste si ea pe tine daca nu te iubea probabil ti-ar fi dat pur si simplu papuci.in concluzie sfatul meu este sa o iertii si sa o iubesti ca inainte( chiar daca v-a dura timp s-o ierti cu adevarat) si sa va petrecati timp impreuna. dar sa stii ca pana la urma sfatul meu nu conteaza. mai bine intreba-ti inima... vrei sa o ierti?, o iubesti indeajuns sa o poti ierta?
sa stii ca oricine poate gresi si adesea e nevoie de o a 2-ua sansa desi de multe ori nu o primim desi regretem ce am facut; si inainte sa iei o decizie cum te-ai simti daca ai fiin locul ei si ai regreta ce ai facut si totusi nu ai primi incao sansa.

| wasilika24 explică (pentru teosbeos):

Iti multumuesc foarte mult am sa o iert ca o iubesc foarte tare si ca mi-a spus ca o vb cu baiatul celalt cu care m-a inselat ca s-au despartit de tot si mi-a spus ca nu o sa faca asa mai mult nici o data plingind si uitinduse la mine in ochi mi sa jurat ca nu o sa mai faca asa mai mult, ii dau inca o sansa sper sa fie tot bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru wasilika24):

Iart-o mai, nu ai ce face.Ai sa vezi cum are sa faca sex cu ala chiar cu tine de mana, chiar ca vine sfarstitul lumii, unde esti tu Drawineeee? 'r-ar ma'ta sa fie cu evolutia ta cu tot rolling on the floor

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum sa stii ce o fi facut cu ala, la pupat atat greu de crezut sa nu fi facut ceva in plus. Daca i-a dat bani sau ia luat ceva fi sigur ca s-a bagat in pat cu el dar om de baza nu e, laso impace cel mai bine.

| neutrino a răspuns:

Nu, inima ta nu va rezista.

| HinataNeji a răspuns:

Nu cred ca trebu sa va impacatzi...dac te-a inselat o data ap o va face iarasi, de acum inainte no sa te mai simti liber cu dinsa, iti trebuie ca de fiecare data cind va sarutati sa te simti incomod? cred ca nu...)))

| MikyJ a răspuns:

Asta e parerea unei fete deci daca vrei o iei in considerare daca nu,nu.
Eu nu am fost inselata,dar am avut si eu parte de o despartire nasoala si el vroia sa ne impacam; m-am gadit mult si am zis asatongueot sa uit ceea ce a facut si sa mergem mai departe?
Daca poti raspunde la intrebarea asta,inseamna ca stii e vrei sa faci, infidelitatea se plateste scump, cel putin asa zic eu, daca as fi in situatia ta oricat de mult as iubi, m-as transforma in piatra si as zice Nu; pentru ca eu merg pe ideea :a facut-o odata o va face si a 2a oara, dar este important sa te gandesti de ce a facut asta? dc te-a inselat? ai intrebat-o asta? ce o nemultumeste la tine de te-a inselat? ...eu cred ca, chiar daca o vei ierta si vei mergee mai departe relatia nu va mai fi la fel, va scadea nivelu de incredere, si faza cu sarutu te-ai intrebat daca te mai iubeste sau poate a ramas cu tine pentru ca vrea ceva sau s-a obisnuit cu tine si nu vrea sa-ti dea drumul. sper sa o scoti la capat repede, good luck:*