| AstAecsf a întrebat:

vreau sa fac sex anal cu prietena mea are 18 ani, pana acum am făcut normal dar e foarte strâmtă. Poate să-i curgă sânge ceva? Durere?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si crezi ca anal este mai larga? Neaparat lubrifiant.

| corbulalbrosu a răspuns:

Durere? Cat cuprinde. Sange? Nu prea, dar se poate. Placere? pentru tine probabil. dar NU si pentru ea. La inceput. big grin

| Freya1 a răspuns:

Pentru tine e placut pentru ea mai ales prima oara nu prea.Nu curge sange doamne ferese daca curge e grav.
Daca ea accepta spune-i mai bine dinainte ca este posibil sa nu fie foarte placut sa stie pentru ca daca nu o vei avertiza o data ce ai aflat posibil sa se supere.Foloseste lubrifiant mult.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Tu ai incercat sau vorbesti din ce ai citit?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu imi permit sa dau sfaturi cuiva din ce am citit. Intelegi :p

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Ma bucur naty, astfel stii ce afirmi cu adevarat

| SkandallKamataru a răspuns (pentru RAY):

Daca ea accepta spune-i mai bine dinainte ca este posibil sa nu fie foarte placut sa stie pentru ca daca nu o vei avertiza o data ce ai aflat posibil sa se supere
laughing)) Ce zice ba asta rolling on the floor

| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde de multi factori. De grosimea penisului tau in primul rand. Apoi de modul de pregatire. Si nu in ultimul rand de dorinta partenerei.
In ceea ce priveste, pregatirea trebuie sa dureze cat un preludiu. Important este folosirea in pregatire a degetului (degetelor).
Dar sa stii ca nu toate persoanele care fac sex anal simt si placere. Si intre homosexuali sunt asemenea persoane: care au dorinta de a fi penetrate anal sau care nu doresc asa ceva.
La sexul anal trebuie folosit mult unguent, deoarece anusul nu se autolubrifiaza ca vaginul si atunci frecarea este mare si doare, chiar daca intra. Dar de regula fara lubrifiant nu prea intra, mai ales prima data. Ceea ce vezi in filme porno - ca o baga fara pregatire - este doar asa de excitare, dar intotdeauna se face acest lucru - lubrifierea - dar nu o arata.
Apoi igiena, prin toaletatare, este obligatorie. Si abtinerea in caz de diaree, dureri de burta etc.
Daca se lucreaza fin nu doare. Prima data simti ca o jena, ca atunci cand esti constipat. Daca penisul nu e gros si daca partenera vrea si nu e inhibata.
Sigur ca anusul este mai stramt ca vaginul, dar el mai are si propietatea de a da afara ce este in el.

| MihaiNicu23 a răspuns:

La anal o sa fie si mai stramta, mai bine stai in banca ta daca nu folosesti prezervativ te umpli de boli, da poate sa-i curga sange daca nu folositi lubrifiant ii faci rani pe acolo.