| elena3358 a întrebat:

vreau sa ma ajutatilnu de mult daca pot sa spun ca am 4-5 saptamini de cind ma intilnesc cu un baiat. la inceput a fost frumos. dar peste citva timp. nu ma mai suna noapte buna nu-mi mai da. nu ma mai ea in seama pe o adresa am vazut ca sia pus o poza cu o fata. straina eu nu o cunosc si la coment scrie 2 porumbei. adica sunt in preuna voi fetelor cum v-ati simti in locul meu? pe loc am inceput sa pling si pling in prezent. vroiam sa imi iau zilele. i-am scris ca s-a terminat. el m-a sunat si mi a zis ca nu e adevarat si ca nu vrea sa ne despartim. dar poza nu vrea so sterga nici coment nu mai pot ma ignora vad eu

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce ai inceput sa plangi? Pt o poza in lumea virtuala? Poate ar fi mai bine sa te gandesti ce faci in lumea reala si sa incetezi sa-ti plangi de mila.Ai maini,picioare,cap,nu-ti lipseste nimic, doar putina minte sa nu te dai asa usor batuta.
Ai vazut o poza si te-ai pus pe plans in loc sa pui si tu, doua! Vezi ca nimanui nu-i plac plangacioasele si caracterele slabe.In viata asta trebuie sa inveti sa te lupti ca sa obtii orice si ca sa pastrezi ce-i al tau, cu plansul nu faci decat sa-i indepartezi pe toti de langa tine.
Aduna-te.

| MMihai a răspuns:

Dacă nu mă alintă nimeni, mă alint singură și scriu prostii la rubrica dragoste și sex.

| Renard a răspuns:

Îmi pare foarte rău că treci prin asemenea momente. Te-ai ataşat foarte mult emoţional de el într-un interval destul de scurt, nu putem dicta sentimentelor.Aşa e când te ataşezi fără să te gândeşti mai mult. Nu trebuie să te gândeşti să îţi iei zilele pentru că nu merită absolut deloc. Poţi să te îndrăgosteşti de un infinit de ori într-o viaţă, merită din plin să trăieşti chiar dacă se întâmplă să fi rănită atât de crunt. Sfatul meu în această privinţă e să nu mai insişti şi să îl laşi pe el să ia măsuri, doar e băiat. O să îţi dai seama în acest fel dacă te merită sau nu. Nu uita că tu nu eşti vinovată cu absolut nimic dacă el nu ar mai dori să fiţi împreună. Ai încredere în tine happy