| Laur3099 a întrebat:

Salut, trec printr-o despărțire destul de urâtă după 5 ani de relație, s-a întâmplat prin Octombrie anul trecut iar de atunci a ținut legătura cu mine și cu încă un alt băiat, adică a jucat la doua capete, din senin cu 2 zile înainte de Crăciun m-a căutat să ne împăcăm evident că am acceptat să ne împăcăm ..probabil celălalt o ignorase în momentele alea, toate bune și frumoase până pe 27 când din nou din senin s-a trezit că se desparte de mine deoarece ea voia să meargă la București pentru nu știu ce "cursuri" iar eu nu am fost de acord deoarece abia ne împăcasem...relație la distanță nu ne mai trebuia, după certuri evident că s-a despărțit de mine iar pe urmă să aud că Revelionul l-a făcut cu celălalt și cred că și în prezent este cu el, aș vrea niste sfaturi va rog încă țin la ea deși nu cred că ar mai trebui mă gândesc la ea însă și la ce mi-a făcut. V-as ruga să îmi dați niste sfaturi, am niste stări destul de nasoale in fiecare zi de când ne-am despărțit, mulțumesc!

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

"M-ai tradat o data, sa-ti fie rusine! M-ai tradat si a doua oara, sa-
mi fie rusine!"
Ceea ce incerc sa-ti spun este ca oricat de greu ti-ar fi, oricat de mult ai iubi-o, ar trebui sa nu mai vorbesti niciodata cu fata asta. Fratioare, chiar daca s-ar intoarce la tine vreodata (ceea ce ma gandesc eu ca speri tu, altfel nu ai fi pus intrebarea asta), te va trada din nou...cu certitudine!winking

| Laur3099 explică (pentru wildthing):

Cum pot lua legătura cu tine sa vorbim mai detaliat?

| wildthing a răspuns (pentru Laur3099):

Daca tu vrei sa intri in detalii, inseamna ca in ciuda evidentelor, speri sa ajungi impreauna cu ea pana la urma, ceea ce eu nu recomand... absolut deloc.

| Sofer a răspuns:

Dai cu ignor chiar dacă o iubești. Nu e normal asa ceva frate. Nu va mai bateți joc de voi stand lângă genul asta de femei. Când se plictisesc li se urca la cap.

| 1997onur a răspuns:

O iubești cu adevărat?

| Laur3099 explică (pentru 1997onur):

Sincer, da.

| 1997onur a răspuns (pentru Laur3099):

Îți spun din toata inima și sincer cu adevărat.

Eu te cred cu adevărat ca Iubești.

las-o sa fie fericita cu adevărat lângă cine vrea ia sa fie cu cine vrea ia sa fie dacă iubești cu adevărat lași sa fie fericit cu adevărat nu ai ce face și dacă ai face ceva orice ai face orice ai încerca sa fie bine va fi mai rău va fi mult mai rău ia are pe altcineva deja tu nu mai exiști orice ai face înțelege puțin macar o sa-ti faci mult rău crede-ma nu-i de joaca cu așa ceva nici de glumit dacă tu erai alesul nu mai exista altcineva in viața ei de asta tu nu ești nu exiști ia la ales pe el in viața ei și tu nu exiști trebui să înțelegi puțin macar ca tu orice ai face nu exiști pentru ia cel bine îți vezi de drumul tău și capul sus nu mai fi fraier nici prost termina cu prostile revinoti ce crezi ca se va întâmpla dacă se va întoarce? O sate iubească? Bhahahaha laughing)) revinoti lasă prostile tu nu vezi act de ușor a renunța la tine? vrei stai desenez sa înțelegi? Unde era de revilion? Tu unde erai de revelion? Vezi acum? Te-ai trazit? Lasă prostile și revinoti.

Sfatul meu din toată inima cu adevărată este sate trezești și s-a deschis ochi sa vezi adevărul.

| alexalx1234 a răspuns:

Las-o naibii de panaramă. Când ăla o va bate până rămâne vânătă se va întoarce la tine, dar când se va întâmpla ar trebui să îi întorci spatele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Cel mai indicat lucru ar fi să nu mai ții deloc legătura cu ea, asta te-ar ajuta mult sa poți scăpa de acest mini atașament pe care îl ai în continuare

Nu merită să fii mereu disponibil ca ea sa te folosească cum probabil îi folosește și pe alții, iar alții o folosesc pe ea

Mergi la terapie dacă poți, caută să îți ocupi timpul cu activități care îți pun neuronii în mișcare, dar și cu cele plăcute

Ieși și cunoaște fete noi cu care să încerci relații, nu te bătut și nu îți mai crea așteptări, încearcă să eviți tiparul ei

Încearcă să îți faci și prieteni și nu în ultimul rând, nu uita sa fii recunoscător pentru ceea ce ai in fiecare zi, îți poți face un jurnal zilnic pentru asta

Ai multe opțiuni!

Mult succes!

| Mopmop a răspuns:

Trece relatia asta la experienta negativa.
Fii in "doliu" 2 maxim 3 luni.
In timpul asta analizeaza ce anume ai facut gresit TU in relatia asta.
Pe viitor incearca sa nu mai repeti greselile.
Apoi cauta alta relatie insa trateaza noua fata ca pe o persoana unica si incearca sa o cunosti!
Nu te astepta ca vei gasi din prima insa daca o iei usor usor poate ai noroc!
Legat de fosta, bloc pe toata linia!

| Catalin77945 a răspuns:

Renunta la ea, not worth ur time

| Anonimu7041 a răspuns:

RENUNȚI la ea!
Stiu ca îți e greu, dar nu o sa iasă nimic bun din asta.
Adică te a lăsat pentru altul și tu tot vrei împăcare?
Da o dracu!
Pe bune!