| CaTuc a întrebat:

Salut tuturor. Am din nou nevoie de ajutorul vostru. Imi place mult o faca si nu stiu cum sa o intreb daca vrea sa fie cu mine. Are cineva vreo idee. Vreau sa fie ceva putin mai special, un cadru mai diferit. Stie cineva ceva? Ajutor va rog.

P.S: buget limitatlaughing
(in caz de orice)

Răspuns Câştigător
| AngelOfMoon a răspuns:

Salut sper sa te pot ajuta! In fine e usor de spus greu de facut.Trebuie sa ii iei un trandafir e maxim 4 lei asta faci rost si de pe jos laughing.Te duci la ea o intrebi daca vrei sa fie cu tine si intre timp scoti trandafirul de la spate.A si in legatura cu comportamentul nu te da mare ca tu smecher du-te la ea imbracat normal increzator si cu arul un pic stilat nu are cum sa iit reziste.

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Normal, "buget" serios ti-ar trebui numai daca vrei sa o duci pe o fata la un hotel. Altfel, daca nu iti ajunge un buget modest pentru o fata, inseamna ca respectiva fata nu-i serioasa/urmareste numai interese financiare. Deci un nu (destul de) clar in ambele variante.
Vorbeste cu ea la inceput, despre orice, incearca sa aflii mai multe despre ea, de la ea nu de la alte persoane. Dovedeste-i astfel ca esti interesat de ea. Dar nu transforma totul intr-un interogatoriu sau interviu. laughing
Afli mai multe despre ea, vezi ce puncte comune aveti (va place Bach la amandoi, wow - va place Biver ala, lol, rad cu lacrimi), whatever, nu ma intereseaza pe mine asta. Dar chestia este ca vei stii mai multe despre ea, deci poti sa faci pasul urmator.
Pasul urmator: o inviti undeva, si acum stii unde ai putea sa o inviti, sa-i placa si ei, sa fie si dupa bugetul tau...
Aprofundati relatia, si puneti accentul pe incredere, intelegere, sinceritate, chestii care intaresc. Nu este loc de gelozie, gelozia numai distruge.
Did I talk to much? Sorry, I know I talk to much sumtimes... most of the times.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din nou? insemna ca ai mai aplicat sfaturile de pe aici in viata ta.
In primul rand, unde sa fie cu tine? vezi, aici greseala de concept, unde sa fie? Ea este deja cu tine..in acelasi oras, pe aceeasi planeta, in principiu: este! Asa ca n-o intreba daca vrea sa fie.De ce n-o intrebi daca ii face placere...
Cati ani ai?

| CaTuc explică:

E na..ca la asta nu ma gandisem laughing O sa incerc.