| AntonioCristian55 a întrebat:

Salut tuturor.Am o problema foarte mare. M-am despartit recent de prietena mea.Cu care am fost o perioada lunga de timp.Si.motivul despartiri noastre a fost pentru ca ea nu mai simte nimic.Practic "scanteia" s-a stins... Ea a vrut sa ramanem prieteni, am acceptat dar faptul ca am sa o vad zilnic ma distruge psihic, sunt slab de psihic si ma distruge automat. Mi-a spus pe fata chestiile astea.Si cunosc pe cineva care a patit o intamplare asemanatoare dar ei sau impacat la loc. el facand fata sa se indragosteasca sau sa-l iubeasca la loc. Daca as mai fi putut lua legatura cu acel baiat as fi intrebat de el si nu aici.Va rog. dati-mi niste sfaturi cum o pot castiga inapoi, nu vreau sa renunt asa.nu dupa atat timp.

11 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Sunt multe motive pentru care o relatie se sfarseste.Infidelitate,minciuna sau pur si simplu toate resursele s-au epuizat. Poate simte ca aceasta relatie numai are nimic sa ii ofere din niciun punct de vedere.
Ati fost impreuna " o perioada lunga de timp", ati fost fericiti(sau cel putin tu!) si gata, s-a terminat. Faptul ca ti-a ziso in fata arata ca este foarte hotarata si foarte sigura pe decizia ei.
Lasa trecutul in urma si priveste spre viitor! Sunt multe alte fete care merita osteneala.Nu zic ca ea nu merita, dar daca nu mai vrea, numai vrea.
Dragoste cu sila nu se poate corectbatting eyelashes?

| AntonioCristian55 explică (pentru Ramonaaaa):

N-am inselat-o.am tratato cu respect si iubire.i-am oferit tot ce ii trebuia.spatiu.nu i-am interzis niciodata sa nu faca ceva ce vrea ea.

| Ramonaaaa a răspuns (pentru AntonioCristian55):

Nu am spus ca ai inselat-o doar am enumerat cateva exemple pentru care o relatie se poate sfarsi.Din cate am observat in raspunsurile tale, se vede ca o tratai chiar foarte bine, mult prea bine as putea spune.
Reflecteaza la acest lucru.Ai oferit prea mult dar ti s-a dat prea putin.

| Alina0491 a răspuns:

MA bucur ca am dat peste intrebarea ta. Am patit si eu asa ceva. M-am despatit defostul prieten dupa o relatie de 4 ani jumatate petu ca scateia s-a stins. Da, eu am pus capat relatiei. In aces timp ( 4ani jumate) am facut mai mereu aceleasi lucruri care pur si simplu m-au plictisit. Totul a devenit obisnuinta. Nu mai ea nimic nou, nimic care sa ma supinda si asa incet incet iubiea mea pentru el s-a stins. Asta epoate si motivul despatiii voastre. Tu trebuie safii smecher pentru ca cum a fost si in cazul meu desii m-am despartit de el nu inseamna ca nu-l mai iubeam... vroiam doar ceva nou, ceva care sa ma scoata din rutina zilnica. Cucereste-o din nou. Scoate-o la plimbare prin parc, cumpara-i o ighetata, o vata pe bat... plimb-o pin locuri pin care nu ai mai plimbat-o. Mergeti la un film, la o piesa deteatru. Fa lucrui pe care nu le-ai mai facut cu ea sau pe care nu le-ati facut in ultima vreme. Mergeti la mol sau intr-un magazin mare si cumparai o mica mascota sau un simplu brelog. Supizele o sa o bucure mai ales daca sunt din partea ta. Asa sunt sigura ca daca te mai iubeste va veti impaca. Succes si ai increderein tine.

| AntonioCristian55 explică (pentru Alina0491):

Pai o duceam la mall.ii cumparam cadouri/surprize mici...am facut cam tot din ce ai scris tu mai sus.

| Alina0491 a răspuns (pentru AntonioCristian55):

Atunci poate iubirea s-a stins desii imi vine greu sa cred ca asta s-a putut intampla dintr-o data sad Pot doar sa cred ca te-a luat de prost daca i-ai facut mereu pe plac. Unele fete sunt foate smechere si poate a profitat de bunatatea si iubirea ta. Nu stiu ce sa mai spun sad

| VanessaKISS a răspuns:

Scuza-ma de raspuns dar daca s-a stins scanteia asa dintr.o data inseamna ca tiai pierdut timpul cu ea si n.ai facut nimic
mai mult daca zici ca i-ai dat cadouri.etc inseamna ori ca t inseala cu altul ori ca se folosejte d tine
nu mi sa mai intamplat dar am mai vazut ocazii de asta
unele fete sunt asa nici eu nu pricep
gandeste-te ca ca te distrugi pe tine si cai mai bine sa o uiti si sa gasejti alta fata.ca exista mai multe pe lumea asta

| AntonioCristian55 explică (pentru VanessaKISS):

Nu ma insela.si nici nu se folosea de mine...doar asa dintr-o data s-a intamplat (acum 2 zile)

| backdowntozero a răspuns:

Omule sa stii ca te inteleg, am trecut si eu prin ceea ce treci tu. Se plictiseste fata, vrea ceva nou, iar gagicile astea din ziua de azi vor sa experimenteze cat mai mult, pana il gasesc pe "fat frumos". Eu zic sa o lasi in pace o perioada, poate o sa te caute ea. Dar s-ar putea sa se gandeasca deja la alta persoana. In orice caz, nu trebuie sa-i mai acorzi asa de multa atentie, ti-o zic din experienta. Cu cat ii acorzi atentie multa multa, cu atat si-o ia in cap fata daca ma intelegi. Indiferenta trebuie! Bafta!

| andreeadragutza22 a răspuns:

Eu sunt fata si nu am facut nici o data asa ceva dar ne intelegem! am patit-o o singura data sa n us imt nimic pentru un baiat pentru ca nu stiu nu mi-a palcut de el adica se dadea mare. vorbea prea mult de fete si ma deranjeaza potin! nu am simtiit niic opentru el pentru ca tineam la alta persoana mai mult decat la el si l'am ales pe el ca am crezut cam itrece dorul daca ma combin cu altcineva! C oncluzia este ca poate are pe altcineva sau poate nu-i place ceva anume la tine! poti sai szici si tu in fata de ce so despartit de tine si dc no simtit nimic pentru tine! Sper ca te'am ajutat funda?big grin:X