| AntonioCristian55 a întrebat:

Salut tuturor.Am o problema foarte mare. M-am despartit recent de prietena mea.Cu care am fost o perioada lunga de timp.Si.motivul despartiri noastre a fost pentru ca ea nu mai simte nimic.Practic "scanteia" s-a stins. Ea a vrut sa ramanem prieteni, am acceptat dar faptul ca am sa o vad zilnic ma distruge psihic, sunt slab de psihic si ma distruge automat. Mi-a spus pe fata chestiile astea.Si cunosc pe cineva care a patit o intamplare asemanatoare dar ei sau impacat la loc. el facand fata sa se indragosteasca sau sa-l iubeasca la loc. Daca as mai fi putut lua legatura cu acel baiat as fi intrebat de el si nu aici.Va rog. dati-mi niste sfaturi cum o pot castiga inapoi, nu vreau sa renunt asa.nu dupa atat timp.

4 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

De obicei,te-as fi sfatuit sa incerci sa o castigi,bla,bla,bla.

dar,recent am auzit o poveste asemanatoare,doar ca fata vroia sa recastige baiatul,si in final,si-a dat seama ca nu are rost.

uite, cateodata, e bine sa stii cand sa renunti.
spune-i ca nu mai puteti fi prieteni si gata.nu are rost,e o pierdere de timp, si efort sa insisti.

dar, daca tot vrei neaparat sa o recastigi:
-poarta-te frumos cu ea.fi mereu langa ea,cand are nevoie.
-fa-i mici cadouri,o ciocolata,o floare,etc.
-flirteaza cu ea.
-mergeti impreuna intr-o plimbare, la un picnic (cat mai e vreme frumoasa), si sarut-o happy.
si mai incearca sa dai de baiatul respectiv.
imi pare rau de tine.bafta.

| AntonioCristian55 explică (pentru MasterOfDisaster):

Mersi.Eu merem m-am comportat cu ea cum se cade.ii cumparam cadouri. mici (imi placea ca ii vedeam zambetu pe fata) o tratam cu respect si mereu incercam sa fie pe placu ei totul. faceam mereu in asa fel incat ea sa fie fericita. si ne-am certat doar de 3 ori.si am fost destul de mult timp impreuna...mai astept niste raspunsuri.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru AntonioCristian55):

Imi pare rau pentru tine sad.
mai pune intrebarea o odata,sa ai mai multe opinii.
pai,ideea e ca ea sa vada cat de calumea esti tu,e bine daca e in firea ta sa fi mai grijuliu, atent, etc.la un momentdat ii vor lipsi astea,si inca ceva:daca va iesi cu un alt baiat, nu te lasa, ci arata-i ca tu esti mai bun ca respectivulwinking.
norocoasa fata.happy

| AntonioCristian55 explică (pentru MasterOfDisaster):

Multumesc pentru sprijin.voi face tot ce pot ca sa fiu din nou cu ea... daca nu reusesc macar raman cu niste amintiri placute.