| Pho3nix a întrebat:

Salut tuturor...
am si eu o mica problema
am cunoscut o fata acum o luna si a inceput sa-mi placa mult...acum ne intelegem fff bine, ea se comporta frumos cu mine. Dupa ceva timp eu i-am spus ei ca o plac dar din pacate ea nu ma place.
As dori sa stiu cum sa reactionez...sa o ignor? sa fiu indiferent? sau sa ma comport ca inainte?

multumesc

Răspuns Câştigător
| InGeRaSh_5771 a răspuns:

Cea mai mare greseala a baietilor e ca ei dupa ce isi recunosc simpatia fata de o fata, si inca daca aceasta nu ii raspunde adecvat, gata, isi pun in gind"nu mai vb cu ea, voi fi indiferenta, nici nu ma salut"dar asta nu-i corect, am avut si eu asa caz, nu daca nu mi-o placut, nu ce sa-i fac,,,, dar insa in el am vazut un prieten foarte bun, era unul din acei care ma intelegeau si ma sustineau de minune, te sfatui sa devii in primul rind prietenul ei, macar sa te alegi cu ceva din toata povestea aceasta,, ca posibil peste ceva timp isi va da seama ca-i lipsesti, si deja cum va trebui sa fie, asa si va fi,,, succes tie,,, apropo, inca depinde de comportamentul ei, daca va fi la fel de amabila si prietenoasa cu tine, merita, daca nu,,, vezi si tu...

18 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Sentimentele se pot schimba, asa ca mai incearca, poate iese ceva...Baftawinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Comporta-te la fel ca inainte happy

| Pho3nix explică:

Inainte sa ii zic ca o plac, ea imi dadea mici semne ....era prima care venea si ma pupa pe obraz si se baga in seama si alte chestii de genu, si eu am crezut ca ma place si ea. Apoi i-am zis ca o plac dar ea nu ma place. Acum ea nu se mai comporta la fel ca inainte, e putin ''distanta'' ca sa zic asa...sau doar mi se pare mie.

| Pho3nix explică:

Poi da...am stabilit sa ramanem amici...

cand vorbim pe mess nu se baga in seama ...mai mult intreb eu, si ma gandeam sa nu o mai bag in seama asa des pe messenger sau sa o sun ca apoi ma gandesc ca o sa zica ca stau ca papagalul dupa eahappy

ce ziceti?

| Pho3nix explică:

Am vorbit cu ea frumos, i-am spus ca o plac si m-a inteles.
oricum...nu vreau sa insist pentru ca nu-mi place sa insist. Daca fata nu vrea, asta e.
Ramanem amici in continuare

daniela
| daniela a răspuns:

La fel ca inainte

| marsy a răspuns:

Cred ca ii este interesant cu tine. dar poate nu te place. cred ca puteti fi ff buni prieteni. apreciati macar acest lucru. nu ar trebui sa o respingi. nu ar fi frumos din partea ta

Shin
| Shin a răspuns:

Daca poti, la fel ca inainte. S-ar putea chiar sa-si sschimbe semntimentele fata de tine la un momen dat.
Shin.

| Elena0210 a răspuns:

Si eu sunt in cazul acelei fete. Cred ca mai bine ar fi sa o vezi doar ca pe o amica. Nu cred ca ea nu te place doar ca te vede doar ca pe un simplu prieten.Comporta-te la fel si poate ca si ea o sasi schimbe sentimentele. Daca nu cauta in alta parte!

| Nirvana a răspuns:

@theGhostOfHilary tu nu stii ce vorbesti!

| KatyKat a răspuns:

Esti urit de aceea nu te place, uite-te in oglinda, tie ti-ar placea de tine? Nu, pai... laughing

| Pufulete666 a răspuns:

Cel mai bine asa, si sa stii ca ignoranta zgarie orice orgoliu, poate ca situatia se va intoarce in favoarea ta asawinking good luck! thumbs up

| hanry a răspuns:

Tot inainte mareasal

| mara_9541 a răspuns:

Cred ca e orgolioasa, din moment ce sta cu tine e clar ca te place si ea altfel nu ar fi stat.compota-te normal, fii tu insuti.

| bebe91 a răspuns:

Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare cu un baiat. dupa un timp el mi-a spus ca ar vrea sa stea cu mine ca ma place. dar din pacate eu nu simteam nimica pentru el.asa ca i-am spus ca am prieten si ca nu putem fi impreuna. dupa un timp m-am dat de gol ca nu am prieten de fapt si m-a intrebat din nou.stunci i-am spus ca si eu tin la el dar ca la un prieten foarte bunde atunci suntem cei mai buni prieteni. vorbim toata ziua la telefon sau prin mesaje si el si-a dat seama ca de fapt nu tinea la mine in felul acela.eu cred ca trebuie sa fi u insuti si sa ramaneti amici

| ingerash_2415 a răspuns:

Buna...

fi tu insuti :*:*:*de ce sa te schimbi pentru o persoana? nu se merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MDA...Si eu am trecut printr-o asemenea situatietongue nu o ignora, incearca sa o faci sa ii placa de tine si apoi vei vedea ca totul se rezolva incetul cu incetul.Sau daca nu, uit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ii explici cat o placi...pana la urma cedeaza... dar sa nu fi prea secant...sa-i zici ca esti suparat...ca nu mai sti ce sa faci...cate din astea...ca se simte fata...si...fii tu insutiwinking(experienta mea mare chiar daca 14 anihee hee )