| olimpia_2275 a întrebat:

Salut tuturor. m-am despartit de iubitul meu acum 6luni deoarece m-a inselat cu o verisoara...acum de curand a incercat sa ne impacam dar eu l-am respins deoarece imi e frica sa nu faca din nou aceias greseala si vreau sa-l uit... vorbesc cu un baiat pe mess de la mine din liceu ne intelegem foarte bine m-a sprijinit cand mi-a fost mai greu, imi dadea sfaturi dar si el a trecut prin acea situatie ca si mine si mi-a zis daca vreau sa avem o relatie sa incercam macar...lui ii place de mine de mult timp dar eu nu-i dadeam atentie pentru ca aveam prieten. dar acum as fi dispusa sa incerc presimt ca el m-ar face sa-l uit pe fostul dar nu vreau sa imi stric prietenia cu el ca el a fost singurul care m-a ajutat sa trec peste tot... voi ce sfat imi d-ati?

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca a fost alaturi de tine si te-a ajutat si daca ii place de tine, sigur k poti sa incerci sa ai o relatie cu el, asa il vei uita pe cel care te-a inselat si te-a facut sa suferi...iti urez succes.

| liz23 a răspuns:

Priveste inainte si lasa trecutul sa ramana unde ii este locul. In prezentul tau este cineva care ti-a fost alaturi, daca u simti ca poate fi ceva intre voi, go for it... daca il vrei doar ca sa te faca sa uiti, nu e frumos sa te folosesti de el.

| SweetCandy a răspuns:

Fostul nu mai merita nimic, prietenul poate devenii iubit, insa de la inceput va promiteti ca orice s-ar intampla ve-ti rmane amicibig grin eu asa as face!
succes!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca ai de gand sa incerci ceva cu el, nu-ti bate joc, nu te folosi de el, doar ca sa...
Asa ca mai bine te gandesti de doua ori inainte de a face un anumit pas.
Spor!

| Sara a răspuns:

Nu te combina

| zeeeeeex a răspuns:

Din punctul meu de vedere sa te combini cu altcineva doar sa uit pe altcineva e o mare prostie... eu te sfatuiesc sa nu te combini cu alta pana nu il uiti de tot pe fostul... big grin

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Acel baiat a venit cu coada intre picioare la tine.Nu merita atentie ai facut bine, precis s-a despartit de acea fata. Daca crezi ca e o alegere buna, fa-o in plus incercati, se intampla de multe ori sa fie alegeri bune.

| Instinkt a răspuns:

Fii cu el ca ati fost prieteni o sa va ajute mult in relatie stiti cand sa va lasati singuri stiti mai multe happy deci sfatul meu fii cu el nu ai ce pierde doar decat castiga

| carmi_6480 a răspuns:

Daca simti ceva pentru el in afara de faptul ca te poate ajuta sa-l uiti pe primul incearca daca nu...Ar fi pacat sa pierzi un prieten si mai ales sa te folosesti de el. gandeste-te bine doar tu poti gasi calea fericirii.

| ahaaaaaaa a răspuns:

Cel care te-a inselat o va face din nou! Viata merge mai departe! Cum zicea cineva pe aici, e usor sa dai sfaturi la alti mai greu este sa le urmezi si tu...

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Combina-te cu el...

| olimpia_2275 explică:

Da s-a despartit de mult de ea...si va multumesc mult pentru raspunsuri si sfaturi.

| anonim_2791 a răspuns:

Pai combina-te cu el si vezi cum merge relatia...si imprivinta cu fostul nu mai are rost sa te ompaci cu el ca daca tea inselat-o o dat o sa o mai fac incontinuare

| gabrix a răspuns:

Deci cu primul care te'o inselat. in nici un caz sa nu te mai impaci cu el. pentru ca daca te'o inselat odata, o sa o faca si a 2'a oara. si cat despre baiatu asta de pe mess. daca nu o renuntat de pe atunci la tine. cand ink aveai prieten, inseamna k e baiat de trebuie. eu zic ca se merita sa incerci.happy bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obsedat baiatul asta de tine, mai bine te duci la primul sau cauti unu nou-freshwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa fi cu cel care te-a ajutat, din cate spui tu, e un baiat de treaba, poate o sa merite mult sa ai o relatie cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
"Unde scuipi, nu lingi", scuze de duritatea expresiei, dar este utilă și în cazul tău.
O dată ce o relație nu a funcționat, indiferent de circumstanțe, mergi mai departe până găsești un partener care să te respecte pentru cea ce ești, nu regreta nimic din trecut și nu mai privi înapoi.
O experiență neplăcută, o doză de maturitate!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, vei fi prietena cu el, mai prietena decat ai fost cu primul? daca erati simple cunostinte ...nu considerai ca tea inselat.si daca a facut-o ...decat cu una straina mai degraba cu o verisoara. da cu ce tea inselat? pe tine? sau cu ce a gresit? santeti casatoriti? santei amanti? sau ce? chiar nu pricep. a gasit sprijin la tine ca prieten? si ajutor? ca tu ai gasit la celalalalt. el la cine voiai sa se duca? a venit la PRIETENA lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incerci. Oricum celalalt nu merita o noua sansa.