| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau si eu niste argumente si motive pentru a putea trece mai usor cu vederea faptul ca prietena mea nu este virgina. Nu e ceva ce nu pot accepta, dar ma cam oftic putin sad. Raspunsuri serioase si nu rautacioase.
Eu am 17 si ea 18.

13 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Cu parerea de rau nu faci nimic, nu poti schimba trecutul, este o parte din viata ei si nici ea, nici tu nu puteti schimba acest lucru.
Important este daca tu o iubesti si vrei sa ai o relatie cu ea.
Ea, a fost sincera cu tine, ti-a spus despre trecutul ei, asa ca trebuie sa apreciezi acest lucru si faptul ca ea, accepta sa aiba un prieten mai mic decat ea, probabil aceasta este invatatura ce a capatat-o dupa relatia anterioara.
Daca ii vei face reprosuri, vei aduce mereu aminte de situatia respectiva, ea isi va da seama ca, tu nu poti trece peste acest lucru si-si va vedea de drum, te va lasa in pace si atunci cine va pierde?
Daca vrei sa ai parte de o fata virgina, ar trebui sa-ti faci o prietena mai mica decat tine, s-o astepti sa creasca si apoi sa-ti incepi viata sexuala cu ea, dupa ce tu vei fi experimentat in acest domeniu.
Revenind si la intrebarea ta anterioara, cu privire la faptul daca mama ta te va intreba despre virginitatea prietenei tale, o vei ruga sa nu intre in amanunte despre aceste probleme, deoarece fiind probleme intime, nu poti sa discuti despre aceste lucruri, nu este frumos.
Vei continua sa-i spui ca, este o fata buna si-ti place sa fii prieten cu ea.
Sarbatori fericite, multa sanatate si ganduri bune pentru tine si toti userii TPU.

| darrio2007 a răspuns:

Are 18 ani.Ce ai fi vrut? Altele si-o pierd de pe la 12-13.

| AlexanderAdrian a răspuns:

N-oi fi vrand tu raspunsuri rautacioase dar mai ales ca are 18 ani iti dau un raspuns realist. Ce iti trebuie sa treci cu vederea faptul ca prietena ta nu mai e virgina? Bun simt. Si daca tot nu-ti trece, atunci alta prietena.

| RAY a răspuns:

Jony fi serios traim in secolu 21 acuma daca la 13 ani esti virgina e o minune da la 18 aia miracol a opta minune, nu exista nici o garantie ca daca ar fi virgina nu ar fi curva pe bune unde vezi aceea garantie? fi calm si ai grija cat crezi in ea pe cat de putin posibil sa crezi in ea ok

| Jony123 a răspuns (pentru RAY):

Pai cand s-a culcat prima data avea aproape 17 thinking, ce sa zic, asa se intampla in general, totusi imi pare rau; si faptul ca ea zice ca nu are nici o parere de rau ma intristeaza, as fi vrut ca ei sai para rau pentru ca sa daruit cuiva care s-a dovedit ca nu merita.

| RAY a răspuns (pentru Jony123):

Nu avea de unde sa stie viitorul jony gandeste rational, nu avea experiente e ceva normal fara experiente esti un om mort in toate totul cere experiente din ele e bine sa inveti daca nu inveti e o prostie jony, isi pare rau dar ala a fost trecutul nu poti schimba trecutul da prezentul da il poti schimba sau viitorul

| Jony123 a răspuns (pentru RAY):

Cam asa-i, multumesc pentru sustinere. dar ideea e ca ei nu-i pare rau, sustine ca se iubeau, ca el oiubea... dar la o luna a inselat-o. probabil o fi iubito, ia fi demonstrat, nu stiu asta, daca intreb se supara ca tot aduc vb de el. dar ma supara faptul ca ei nu-i pare rau, mie in locul ei miar parea rau ca m-am daruit cuiva care s-a dovedit la scurt timp ca nu merita.

| Kalla a răspuns:

Daca tii la ea o accepti si daca nu e virgina.Totusi la 18 ani este destul de normal sa nu mai fie virgina. Iubeste-o asa cum este ea pentru ca si ea tine la tine asa cum esti.

| DaRyuSN a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa te bucuri.
Daca tu nu ai nici un pic de experienta macar ea sa aiba, plus ca cel putin pentru mine o virgina e o pacoste, trebuie sa fi mult mai atent cu ea + ca gandeste altfel.
Bucura-te, macar o sa te invete si pe tine una, alta, e si majora la 18 ani nu prea mai gasesti.

| krs20kriss a răspuns:

straight face pai daca are 18 ani e bine ca si-a pastrat-o pana acum.ce pot zice nu te mai oftica ca faci riduri ..bafta!

| Mariuuuk a răspuns:

Dar tu esti ca sa ai pretentiile astea de la ea? Gandeste-te inainte, cap-se-sfecla!

| alin1450 a răspuns:

:rolling on the floor)vezi cum se comporta cu tinehappydaca se comporta bine si te beste stai cu ea si mai devzirgineazo odatà:]]