| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Acum 3 luni am cunoscut o fata,am iesit impreuna la mai multe intalniri, totul mergea bine..pana cand i-am spus ca o plac si atunci s-a rupt firul.Mi-am primit clasicul LJBF(sa fim doar amici).Am acceptat, desi nu trebuia sa fac asta.De fapt nu se poate prietenie intre fata si baiat,in conditiile in care ea stie ca o placi.Dar lasand asta la o parte, am zis hai sa o las in pace o vreme.Doua saptamani nu am mai bagat-o in seama,nu am mai cautat-o,etc.M-a cautat ea, si mi-a propus o intalnire.Am acceptat, dar mi-a tras clapa de doua ori si am renuntat sa o mai caut.La facultate cand o vad, doar buna-buna si trec mai departe.Intrebarea e, se mai poate iesi din friendzone in situatia asta? Sunt la a doua saptamana in care nu am mai contactat-o deloc.

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

E cam incheiata povestea. Abordarea ta a cam lasat de dorit, nu o scoti la mai multe intalniri si abia apoi ii spui ca o placi.
Scopul acelor intalniri e sa va atasati unul de altul, sa faci kino corect, sa-i arati ca o placi, fara ascunzisuri si ocolisuri. Si nici nu ar trebui sa ai nevoie de asa de multe intalniri, deja de la a doua trebuie sa o iei de mana cand mergeti undeva. Se retrage? Mai incearca odata. Tot nu vrea? Nu te place, nici nu mai trebuie sa intrebi, baremi stii un lucru.
Din friendzone nu se iese, decat in filme.

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Eu as zice sa o lasi balta.
Una e sa fiti doar prieteni si alta sa iti traga asa urat clapa.
Si daca te mai cauta, trimite-o sa plimbe ursul. Treci peste, si chiar afiseaza-te cu alte persoane in fata ei, bine nu are cum sa ii pice.

| Danysan a răspuns:

Acolo daca intrii esti intrat si gata.Nu mai esi.Eu am vb cu multe fete si baieti si desii nu stiu care e explicatia ideea e ca nu cred ca poti scoate pe cineva de acolo. Fetele te baga acolo daca nu te plac -sincer amice.Dar mai sunt si exceptii-Ca sa nu intrii acolo trebuie sa ai spui direct din start ca o placi ca pe o iubita si gata. Daca vrea e oki daca nu iar la fel -macar nu te atasezi de ea si ai sperante aiurea. Oricum cu o fata care te-a baga acolo se pot aplica niste metode dar sunt practici nasoale care se lasa cu manipulare, Hipnoza, si multa multa ambitie.Trebuie sa o faci sa realizeze ce a pierdut dar femeile nu recunosc nici sa le bati chair si daca e asa -ca sa sunt ele `!

| unknøwn a răspuns:

Neah.
Trebuia să-ţi arăţi şi tu sexualitatea în comportament la primele întâlniri, să o laşi să-şi dea seama de ce vă întâlniţi.
Când tu o inviţi la o întâlnire, îi dai de înţeles şi te comporţi ca un amic, asta o să fii.
Din păcate nu prea mai ai şanse acum.
Din fericire: Învaţă ceva din asta şi dă-i NEXT. Femei bune sunt destule. Bărbaţi de calitate nu prea. Aşa că..ai de unde alege.

| Leutzzu a răspuns:

Frate laso nu te merita ea isi bate doar joc de tine eu as zice sa treci mai departe ca doar nu este singura fata de pe pamant