| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,am 20 ani, am o prietena de 17 ani si aveam mai mult de jumate de an de cind ne intalnim, ba chiar si stam impreuna.eu cu parintii ei ma impac foarte bine mai ales cu mama ei, si parintii mei tot o plac foarte tare.si de ceva timp noi am avut relatii intime, si e probabil ca ea sa fi ramas insarcinata inca nu stim precis vrem sa plecam degraba la medic.simt si oleaca de frica da dorinta de avea copil.ea mi-a spus ca daca e insarcinata nici nu are de gind sa faca avort, si nici eu.dar nu stiu cum o sa reactioneze parintii a mei si ai ei cind o sa afle, sau prietenii! voi cum vedeti situatia cu alti ochi?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frateeee da ce va grabiti asa VA STRICATI TINERETEA, la varsta voastra trebuie sa va distrati ca studentii in camine, cluburi, depravare, nu stat impreuna si porcarii de genul asta tris trist trist! ce parinte normal la cap ii permite fetei minore sa se mute cu iubiul huuuuaaaaaaaaa, si tu la varsta ta trebuie sa experimentezi nu sa ajungi tatic, maiocaaaaaa sfantaaaa

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Dupa exprimare pari a fi din rep moldova asa-i?

| corbulalbrosu a răspuns:

Exprimarea ta lasa de dorit, mai bine nu scriai fiindca dai dovada de o incultura greu de exprimat pentru a nu fi cenzurat.

| Emilian65 a răspuns:

Daca voi va iubiti cu adevarat, fii sigur ca parintii vostri se vor bucura cand vor afla ca vor fi bunici.

| Lawliet14 a răspuns:

Asta e, un copil nu va schimba neaparat viata foarte mult daca parintii va sustin. Vezi si tu cum reactioneaza parintii vostri si asumati-va "accidentul" si nicidecum sa va ganditi la avort pentru ca e crima.

| frostxtq a răspuns:

E dificila situatia prin care treceti si sunteti cam tineri sa deveniti parinti. Sper totusi sa faceti fata in caz ca se intampla sa vina un copil. Daca nu vreti sa apelati la avort atunci o sa il cresteti impreuna cu ajutorul parintilor. Pe de-o parte o sa se bucure iar pe de alta parte o sa fie foarte surprinsi.

| farfuriaverdex a răspuns:

Este o situatie dificila, ar trebui sa va ganditi si la copil cum il cresteti si din ce, ce educatie ii puteti oferi, apoi casatoria la varsta voastra este mult prea devreme

| NumaiIdioti a răspuns:

Mai bine terminai scoala si pe urma te apucai de relatii intime. E plina tara asta de d-astia ca tine

| DIMAPANTA a răspuns (pentru NumaiIdioti):

Esti prost eu mam adresat normal da tu vorbesti in dodii

| zerro17 a răspuns (pentru DIMAPANTA):

Data viitoare adreseaza-te dezlegat.

| rebiik a răspuns:

Daca este insarcinata, ar trebui sa piarda copilul, totusi ea are o viata inainte si tu la fel, aveti destul timp pentru asta.Ea o sa dea examenul de maturiate si nu prea cred ca vrea sa-l pice din cauza unui copil.Si faza cu parintii/prietenii, normal ca o sa comenteze daca o sa patrati copilul, si probabil nu o sa va lase parintii sa va mai vedeti.De ce s-o pierzi pe ea si multi alti copii pentru unul?