| eusebiu27 a întrebat:

Salutare,am făcut sex protejat in data de 23 Martie și 27, 28 Martie.Toate actele au fost protejate și ejacularea a fost când penisul era afara.Ciclul menstrual al iubitei mele este regulat de 31 de zile. Ultima data i-a venit pe 28 Februarie și a durat 8 zile.Este a treia zi de întârziere și nu înțeleg de ce.Sa fie oare gravida? Tin sa mentionez ca prezervativele au fost intacte

4 răspunsuri:
| Allemando a răspuns:

Nu înțeleg ce tot întrebați dacă poate rămâne însărcinată dacă sperma nu a pătruns în vagin. NU POATE!
De obicei, așa se întâmplă când se face sex pentru prima dată. Nu știu dacă a fost prima dată dar oricum, nu e nimic neobișnuit.
Dacă crezi că e necesar, consultă un ginecolog.

| Lovepinkpupyou a răspuns:

Unele luni au 23, 29, 30, 31 de zile. Februarie a avut 28, martie are 31. Poate de asta vi se pare că întârzie. Mai așteptați sau pentru liniștea voastră un test de sarcină

| Lovepinkpupyou a răspuns:

Apropo, perioada fertila este la 14-15 zile după ciclul menstrual. Deci pe 27 28 nu mai era fertilă, așteptând să i vina ciclul deja

| abramovicer a răspuns:

Da