| RTDRomania a întrebat:

Salutare,am o intrebare, imi place de o fata care era cu mine in clasa si nu am mai vorbit cu ea de 2 ani de cand am plecat in strainatate si acum vorbim pe facebook, acum eu nu stiu cum sa ii spun ca imi place de ea, mie sa nu zica nu pentru ca ea a fost prima care a "sarit" sa zica nu cand auzi ca ma mut din tara.
VA ROG ajutati-ma MI SAR RUPE INIMA DACA MIAR ZICE CA NU, MI-A MAI ZIS O FATA CA NU SI NU AS VREA SA SE MAI INTAMPLE.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu mai doresti un nou refuz, atunci nu mai vorbi prostii si lasa fata in pace.

| Azµre a răspuns:

ORicum ar fi tot nu va fi.

| tudo393 a răspuns:

Sa vedem..nu o intrebi..ramai cu o senzatie urata.o intrebi. daca e Da: uraaaaa. daca e Nu: ti se rupe inima. dureaza o sapt..si gata! Mi s-a mai intamplat si mie si pana nu o intrebi.e degeaba.Sa nu pui pe altcineva sa o intrebe..intreb-o tu! Dar daca mai stai muult in strainatate..fii sigur ca e NU!

| RTDRomania explică (pentru tudo393):

E bun sfatul, dar daca nu vom mai fi prieteni?

| tudo393 a răspuns (pentru RTDRomania):

Asta doar tu poti sti. daca esti un baiat ok..si din cate vad esti..in cel mai rau caz se va supara si peste maxim 0 luna ii va trece.Si mie odata cand mi-a placut de o fata(muuuuuuuuuuuult)si am intrebat-o.a spus nu, desi pana in mom ala eram cei mai buni prieteni.o conduceam acasa..si s-a suparat, mi-a spus ca vrea sa fim doar colegi, nimic mai mult. Apoi crezand ca vb de mine(a zis cv urat..nu mai stiu) eu am facut-o nasoasa..si s-a suparat. acum ea se cam da la minelaughing.E foarte imprevizibila problema, desi daca nu treci prin asta nu ai cum pe viitor sa faci fata!

| RTDRomania explică (pentru tudo393):

Am intrebato acum si nu mi-a zis nici nu nici da mi-a zis ca ii place de un baiat si ca si ei ii e greu sa ii zica ca ii place de el.

| tudo393 a răspuns (pentru RTDRomania):

Tunci incearca sa treci cat mai repede peste si sa nu aduci vorba de asta in preajma eihappy.