| EdUaRdOo a întrebat:

Salutare.Am o relatie de 2 ani si 8 luni.Neam inceput relatia sexuala dupa vreo 6 luni dintr-o prostie/joaca ma rog.Cam de 1 an si jumatate aproximativ nu prea mai vrea sa facem sex.Intr-adevar o presez cam des si cam tare sa o face.De discutat am discutat si a zis ca e obosita sau ca nu are chef.De fapt nu mai are chef de 1 an si ceva...rar o prind sa aiba chef foarte rar. Vreau si eu niste sugestii/pareri.De iubit ne iubim destul de mult si vrem sa ne casatorim.

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Well, tu ai impresia ca sexul e dovada de iubire? Cam asa se pare.Si crede-ma ca nu, sexul nu e dovada de iubire. Poate ca nu vrea sa fie presata.De ce nu o intrebi, cum se face ca de mai bine de 1 an e obosita?

| Ирина19 a răspuns:

Poate are o problema, e posibil sa aiba ceva dureri la contactul sexual si de aia nu mai vrea, ii este frica de ceva, mai ales ca va iubiti zii sa-ti explice, daca ii este rusine sa-ti zica in fata las-o sa-ti scrie sms ceva de genu, ca oricum ceva se intimpla aici, ca altfel nu te-ar fi refuzat de atita ori.Bafta :* Aveti grija de voi!

| adryana_6228 a răspuns:

Tu o iubesti vrei sa zici! din cate vad ea te respinge nu te vrea.ai grija sa nu te dezamageasca, tu o iubesti si nu vezi adevaru din fata ta! n-are cum sa nu fie nimic la mijlok, urmarestio si tu o data sa vezi ce face cu cine se intalneste! nu-i da toata increderea sa nusi bata joc de ea! sincer ai griga! bafta... funda imi daibig grin?:d

| EVA_7591 a răspuns:

Mai rarutz ca este mai draguttonguenu o mai obliga daca nu vrea, nu ii mai spune nimic legat de sex si ai sa vezi ca o sa vrea ea dupalaughingsucceshappy

| Alexa_2878 a răspuns:

Poy parerea mea e ca fata te cam respinge...Nu stiu poate are pe altcineva sau poate iti ascunde ceva (nu neaparat te inseala) Ar trebui sa vorbesti deschis cu ea si sa o intrebi ce o framanta. Succes!

| Carmenela a răspuns:

Sincera sa fiu trebuie sa vb deschis.Sa o iei frumos sa o intrebi daca ii s-a intamplat ceva dc nu mai vrea. Ii spui tot ce ai pe suflet dr intr-un asa fel incat sa nu va cerattzi.frumos sa o iei pe ocolite.

| EdUaRdOo explică:

De urmarit am urmarit-o si nu imi ascunde nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti dau eu un sfat si n-am nevoie de funda iubire nu contine sex sex sex contine intelegere, rabdare, respect si a bia atunci cand ti nevoia sa o faci m-ai sunt momente in viata cand n-ai chef de un an ei doar nu e robot sa faca sex in continu cum ai spus tu mai rar dar tot face putin nu e robot ai grija ca o sa se sature daca o ti asa

| Clauditza_4112 a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa o presezi intr`una la cap chiar daca va iubiti atat arata-i mai mult ca o iubesti sa stai mai mult cu ea decat sa ii zici "hai sa o facem, hai sa o facem..." face si ea cand vrea doar nu vrei sa faca in fiecare zistraight face

Sfatul meu daca vrei mai vezi si alte pareriwinking