| Ketta a întrebat:

Salutare, am si eu o foarte mare problema care multi dintre voi ati intampinatohappy sunt cu o fata de 1 luna, dar eu cu o amica de asa am inceput sa ne cam facem ochi dulcihappy, pe 22 aprilie am iesit in oras Eu cu prietena mea a venit si aceasta amica asa si alte 2 pers, la intalnirea asta eu cam ma dadeam la aceasta amica, eanu ma respingea in orice faceam...Imi sarutam prietena si ii faceam cu ochiul amiceihappy si mereu se uita frumos la mine si zambeahappy. Seara cand am ajuns acasa mi-am facut curaj si i-am zis a 2a oara ca eu o plac si ca as vrea sa fiu cu ea si ea mi-a raspuns ca si ea ma place si ar vrea sa fie cu mine. Problema este ca eu cu aceasta amika avem acelasi caracterhappy dar tot ce ne impiedica sa ne combinam e actuala mea prietenahappy ele se cunosc de cv ani deci nu stiu cum as putea face sa ma combin cu ea si sa imi parasesc prietena, m-am gandit sa o fac pe prietena mea sa faca o mare gafa la care eu sa o fac pe ranitu si sa o parasesc iar apoi sa ma combin cu amica sa. Voi ce ziceti? e buna idea? mai dati-mi idei ce pot face va rog.

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cred ca cel mai bunu lucru pe care l-ai putea face, ar fi sa fi sincer cu ea. Explica-i ca tu simti ca nu va potriviti si ca cel mai bine ar fi sa va despartiti.

| Analytical a răspuns:

E cea mai apatica idee! estistraight face uite, adevarul de multe ori doare mai tare decat orice alta tampenie!winking daca vrei sa o faci pe ranitu', spune-i totul! fi barbat! si in rest, ce prietenie sa isi mai strice cele 2 fete?! deja si-au stricat-o din momentul cand ea a pus ochii pe tine! ma rog, eu nu as face asa ceva, dar parasesti-o pe actuala pentru tarfa a 2-a! macar va meritati unul pe altul, si nu o mai fa sa sufere pentru tine pe prima, pentru ca nu o meriti! happy

| BloodyBlade a răspuns:

Nu e o idee buna deoarece pana la urma isi va da seama si apoi va afla mai multa lume iar apoi isi vor bate joc de tn.mai bine spune-i direct ca vrei sa va despariti pentru ca sentimentele tale pentru ea nu s-au dovedit a fi asa puternice cum credeai tu.Bafta!

| JohnnyRocks a răspuns:

Uite ce cred eu: Daca ai fi iubit-o cu-adevarat pe actuala ta prietena, nu ai mai fi acceptat ca prietena ei sa iti faca ochi dulci. Mai pe scurt, din ce am inteles eu din povestioara ta, o placi mai mult pe fata care ti-a facut ochi dulci, decat pe prietena ta actuala. Pe de alta parte, cred ca prietena ta ar suferi foarte mult cand (si daca) te vei desparti de ea, nici nu ma mai gandesc cum va reactiona cand te va vedea cu cea mai buna prietena a ei. Eu zic sa te gandesti foarte bine...sa te gandesti si la tine, si la ea. E stanjenitor dar... straight face Succes!happy

| AndreiMM a răspuns:

Cred ca cea mai buna metoda ar fi sa ii explici cum sta treaba... Chiar daca pe moment nu o sa inteleaga, intr-un sfarsit isi va da seama ca nu poti ramane cu ea daca nu te mai simti atras de ea!