| dianaabia a întrebat:

Avand in vedere ca nu am intretinut niciodata un contact sexual cu un baiat,eu fiind virgina,can un penis intra prima oara in vagin, o sa doara rau? Mersi mult!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde de partenerul tau si de cît de bine va sti sa te "incalzească", sa ti faca preludiul lung sa ajungi tu la orgasm, ce varsta ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in intrebarea te referi la sexul de dezvirginare si la perioada imediat urmatoare dezvirginarii, trebuie sa stii ca de cele mai multe ori mai ales in cazul fetelor care nu au practicat niciodata masturbarea intravaginala, adica "degetica" au canalul vaginal extreme de stramt si din acest motiv dezvirginarea va fi destul de dureroasa, intotdeauna se instaleaza o stare de disconfort generalizat in partea inferioara a abdomenului. Durerea poate fi insuportabila la prima incercare de penetrare si se datoreaza faptului ca muschii care constituie vaginul sunt supusi unei intinderi bruste si exagerate peste limita lor de alungire, intinderea muschilor fiind cu atat mai mare cu cat penisul este mai gros. Vaginul este constituit dintr-o insiruire de multe inele de muschi circulari care au o anumita lungime bine definita care nu poate fi modificata rapid, indiferent de cat timp ar dura preludiul(pregatirea vaginului pentru sex), modul in care este executat, cat lubrifiant s-a folosit si cat de relaxata devine femeia. Lungimea fibrelor musculare care intra in constitutia vaginului va ramane nemodificata, adica nu se lungesc, si din acest motiv canalul vaginal ramane la fel de stramt si la fel de greu de patruns si in cazul urmatoarelor contacte sexuale. In momentul in care penisul intra fortat in acel canal stramt al vaginului, muschii sunt intinsi peste limita instantaneu si in mod brutal, fapt ce va provoaca intotdeauna durere in loc de placere si satisfactie. In cazul in care aceste intinderi si reveniri repetate a muschilor provocate de penetrarea ritmica se produce mai mult timp, va provoca mereu/intotdeauna febra musculara, exact la fel ca si cea care apare in cazul unui antrenament intens si de durata fara o incalzire prealabila. Durerea este cu atat mai mare cu cat este mai gros penisul care penetreaza acel canal larg cat interiorul tubului de la o carioca normala big grin

| Emilian65 a răspuns:

Da, doare. Nu asa de tare, încât sa renunti la sex.

| sofisis a răspuns:

Depinde de fiecare organism in parte. Pe mine nu m-a durut cine stie ce. Am simtit mai degraba ca o usturime ceva mai acuta si la revedere.

| HazelEyes77 a răspuns:

Da primul contact sexual e destul de dureros si posibil si urmatoarele 3-4 contacte. Acum depinde si de la fata la fata unele nu resimt dureri asa mari mai degraba usturime si un discomfort accentuat in momentul penetrarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei musca perna de cateva ori, asta in cel mai bun caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dwap, normal ca doare prima data., dar nici chiar asa de rau incat sa chemi salvarea laughing).

| Againrip a răspuns:

Da o sa doara. Ar putea sa iti faci si o fisură urâtă daca e foarte agresiv.

Incearca sa mananci plastelină inainte de contactul sexual si va fi bine!

| CanabysGabriel a răspuns:

Depinde daca stie cum sa te ia daca vrei te ajut eu