| Baiatul007 a întrebat:

Salutare. Am si eu o problema. Am 14 ani, dar am penisul foarte mic.in erectie are 9 cm lungime si 2.5cm in grosime; stiu ca o sa ziceti ca e destul de buna, dar in comparatie cu cel mai bun prieten al meu care o are de 17 lungime si 3 grosime si are tot 14 ani, cred ca e o diferenta mare.si mai e unu la mine la bloc si are 12 ani si o are mai mare ca a mea! Si mai este ceva. Cand ma masturbez, adica o data la 4 zile cam asa, nu imi sare sperma, imi apar niste bobite albe pe penis si apoi ma doare capul p**i rau de tot...nu stiu ce sa fac...Multumesc! Astept raspunsuri bune.

Răspuns Câştigător
| LadyNaty a răspuns:

Nu.E absolut normal sa te masturbezi.Esti baiat, iar baietii incep mai devreme ca fetele.Dar eu cred ca ai o problema, iti recomand sa nu te mai masturbezi prea curand.Pentru ca se pare ca e ceva mai complicat la tine.Vorbeste cu tatal tau,nu iti fie rusine,e o intrebare absolut normala,sau nu stiu poate pe mama ta. Eventual du-te la doctor ceva! Dar sa iti dau un sfat si mai important,stiu ca asta e foarte importanta pentru voi, baietii, dar lasa masturbatul. Vorbesc serios.Si pe bune e un interval foarte mic de timp.Alti se masturbeaza si la o saptamana, doua.Dar in fine.Problema ta.Eu vreau sa iti zic ca aici nu vezi gasi raspunsul intrebarii tale! E ceva prea intim.Prea greu de explicat. Eventual vorbeste cu parintii tai, sa te duca la doctor.Si nu te mai masturb si nu mai fi complexat.Deoarece esti in crestere:p! i grija de tine:*! Te pup.

| Baiatul007 explică (pentru LadyNaty):

Merci mult te pup si eu :*:*

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Hey.nu ti se pare ca iti faci prea multe griji? nu ti se pare ca e prematur sa te masturbezi la varsta asta? la 14 ani cat ai vrea sa o ai? cat a magarului? ma gandeam ca tu, chiar ai avea o problema, dar nu, problema ta e ca vecinu si prietenu o au mai mare ca a ta.doamneeeeeeeeestraight facestraight face

| RoXxy a răspuns:

Poi unii se dezvolta mai rapid, altii mai lent, dar nu iti face griji deloc deoarece penisul tau va creste pana pe la 20 de ani.
Si.la faza cu bubitele de pe penis, te sfatuiesc sa mergi la medic pentru ca nu e ceva normal.

| Rubiishor a răspuns:

Frate ti-o masori cu vecinu'? si app nu esti normal.ast-eas probleme la tine? vezi-ti frate de scoala!

| petertb a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un urolog si sa nu te mai masturbezi(k iti ramane mik).ai grija.

| xMoTaNeL a răspuns (pentru petertb):

Prietene informeaza'te inainte sa vorbesti.Masturbarea (sau pe romaneste LABA) nu are niciun efect asupra marimii si nu influenteaza cu nimic.Doar e o autosatisfacere.
ON:"stiu ca o sa ziceti ca e destul de buna"? 9 cm prietenas e cam mica, dar stai linistit ca ai timp sa te dezvolti pan' la 21 de ani...Nu te ingrijora.dar dka cauti ceva de cordit.cauta virgine ca altfel nu o sa mearga treaba.(sfat prietenesc)

| JanTeo a răspuns:

La 14 ani nu? da e cam mica dar in situatii de urgenta merge o viagra ceva sau exista injectii pentru marirea penisului cu pana la 4 ich adi app 6 cm

| Cristian0884df11 a răspuns:

Pune ingrasamint sa creasca si peste o luna va fi mare si bun de vanzarelaughingsi nu te mai masturba ca faci mai multi km la bord il uzezi si e musai sa mai scazi din pret depinde si de dotarihappy

| Serghei1722 a răspuns:

Ți-a mai crescut? Întreb serios

| Anonymous92 a răspuns:

Nu este o dimensiune normala pentru varsta ta, dar stai linistit, probabil nu esti destul de dezvoltat si de aceea nici penisul destul de dezvoltat + fara suparare, dar ti-o masori cu vecinul? Nu este normal.

| Baiatul007 explică:

La faza cu bobitele ma refeream ca aia e sperma, doar ca nu sare, ramana asa solida si in bobite mici... big grin

| AxelJohn1997 a răspuns:

Poti sa il arunci

| AxelJohn1997 a răspuns:

Strangi bobitele si le bagi in gura sa iti creasca stiucau mai mare