| justeu a întrebat:

As dori si eu un sfat de la voi.Sunt cu o fata de o luna, dar ea mai avea pe cineva inainte sa ma cunoasca pe mine. Zilele astea am pus-o sa aleaga intre mine si ala si ea mi-a raspuns ca nu poate deocamdata ca tine la amandoi la fel de mult! Eu am zis sa ma dau inapoi pentru ca asa sufar. Voi ce ziceti...sa renunt sau sa mai astept ceva timp!?!?! Astept parerile voastre

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Fata chiar pare sa nu site ce vrea thinking Eu zic sa te retragi un timp, sa vezi daca merita sau daca face ceva in legatura cu relatia voastra.

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea este sa incerci sa ii demonstrezi ca tu esti cel mai potrivit pentru ea. Daca te indepartezi de ea nu e mereu cel mai bine. Nu trebuie sa o sufoci dar nu trebuie nici sa fii distant. Nu te descuraja. Fetelor le e destul de greu sa mearga mai departe dupa o fosta relatie.

| catthshshshs a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa fii o perioada indiferent pentru ca, ma gandesc eu, nici nu stii de unde sare iepurelewinking

| Malvina24 a răspuns:

Eu as zice sa renunti! sunt destule fete pe [pamant, chiar mai bune decat ea! insa daca tii la ea ai rabdare, asteapt-o poate tine la tine dar nu-si da seama!

| Anecherry a răspuns:

Depinde cat de mult tii la ea; am trecut si eu prin asa ceva, si am avut suficienta rabdare incat sa astept sa ii treaca sentimentele pentru fosta. ce-i drept am asteptat cam 3 luni, dar dupa totul a fost bine. acum nu pot sa-ti garantez ca va fi la fel si in cazul tau; daca poti sa renunti la aceasta relatie, atunci renunta; daca tii la ea foarte mult, atunci acorda-i un timp.

| Mya a răspuns:

...ca ai facut alegerea potrivita! Ea incearca, spera sa mearga asa o perioada buna, pana se va hotari,"biata" de ea ce clipe indura! Tu mergi mai departe si fa'ti o prietena doar a ta, nu una pe care sa o "imparti".

| Hombre a răspuns:

Spune-i ca te-ai mai combinat si tu cu altcineva si vezi cum reactioneaza ii convine? Ai sa vezi ca nu. Laso balta iti faci rau singur

| Florry19 a răspuns:

Este nehotărâtă, nu ştie cum este mai bine! Însă situaţia nu mi se pare normală. Adică tu te simţi bine ştiind că ea se mai duce şi la celălalt?! Ar trebui să iei măsuri pentru că fete sunt...destule!
Cum suferi mai mult? Fiind în situaţia de faţă sau despărţindu-te de ea? Cel mai bine ar fi să renunţi acum, pentru că ea tot nehotărâtă va rămâne, tu vei ţine din ce în ce mai mult la ea şi va fi mai rău (părerea mea).

| andrutza18 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa renunti. Daca tine cu adevarat la tine te va cauta ea. Daca vei ramane cu ea vei suferi. Mai sunt destule fete. Si nu ai nimic de pierdut.

| justme85 a răspuns:

Hmm. e foarte simplu renunta. daca iar fi placut de tine.nu ar fi stat pe ganduri.si in fond pentru ce sa astepti.sunt ``n`` fete care ar vrea sa fie cu tine.pentru ce sa te agiti de pe acum. experimenteaza si tu mai mult.invata ce isi doresc fetele.cum se comporta.etc.acum depinde ce varsta ai... oricum clar este ca fete sunt destule. your choise

| radu01 a răspuns:

Nu inteleg la ce te-ai referit cand ai zis "am pus-o sa aleaga intre mine si ala".
Daca ea iese cu amandoi, ar fi bine sa o lasi balta pentru ca nu merita sa suferi degeaba pentru o asemenea fata. Si iti zic sincer, chiar daca tine la el si atat, nu era normala sa iti spuna tie asa ceva.

| Ralluca96 a răspuns:

Pai. daca intr-adevar tii la ea mai asteapta, depinde daca are rost. Nu poti uita pe cineva asa repede. tu fii alaturi de ea si pe zi ce trece il va uita happy. incearca sa o faci sa inteleaga ca se poate baza pe tine, iti poate spune orice. chiar daca nu de la inceput puteti fi asa cum ti-ai dorit (impreuna) incercati sa fiti prieteni.

| justeu explică:

Indradevar as vrea sa renunt la ea dar nu pot, cred ca de acum incolo o sa fiu mai indiferent cu ea, si mai astept o vreme sa vad ce va decide... daca nu se va decide eu voi renunta si gata! Off ce-mi urasc zodia.Va multumesc pentru sfaturi!