| AdinaGabriela a întrebat:

Deci pe data de 16 aprilie am avut primul meu contact sexual neprotejat,nu a ejaculat in mine,nu am avut niciun fel de simptom cum ca as fii gravida(adica n-am avut varsauri, nici stari de oboseala si nici ameteli)si am luat si pilula de a 2 a zi in a 3 a zi de administrare si mi-a venit pe 23 aprilie, dupa aceea mi-a venit pe 1 iunie si astept sa-mi vina, dar de ce imi simt burta mai umflata?! Adica sunt sanse sa fiu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pastila de a 2-a zi ai folosit-o complet inutil/fara folos deoarece in urma sexului produs in ultima saptamana a unui ciclu menstrual NU SE POATE INSTALA O SARCINA, decat in cazuri extrem de rare si cu totul accidental.Inceperea menstruatie nu a fost provocata de acea pastila blestemata deoarece ea nu a avut nici un rol (n-a avut asupra ce sa actioneze).Nu ai fost nicio clipa in postura de a fi gravida nici inainte de folosire a pastilei si mai ales dupa. Deoarece intre timp s-au produs 2 menstruatii este cea mai concludenta proba/demonstratie ca nu poti fi insarcinata, adica sansele sunt egale cu 0 (ZERO). Ai mancat ceva si te-ai balonat sau pur si simplu ai impresia de balonare/umflare pe motiv de paranoia. Sa ai multa sanatate.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Mai asteapta, poate iti vine ciclul menstruatia.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ai avut cel putin o menstruatie, nu ai cum sa fii gravida. Daca menstruatia a fost similara celor dinainte ca si culoare, volum, durata, nu ai de ce sa iti faci probleme.

| Suck a răspuns:

Nu esti insarcinata dar acea pilula periculoasa, sunt doar efecte secundare.

| Xpressurself a răspuns:

Ca ai luat magaria de pilula de-a doua zi. mergi la medic sa vezi ce dereglari ti-a provocat. gravida nu esti daca ai avut menstruatie.

| Rainmaker a răspuns:

Nu cred ca esti gravida.Dar, pentru orice eventualitate, spune de cate ori ai de gand s-o faci, o rugaciune."Sfanta Fecioara Maria care ai nascut fara sa pacatuiesti, ajuta-ma si pe mine sa pacatuiesc fara sa nasc!" - Nici un ajutor nu este de neglijat.

| luky2 a răspuns:

Nu mai lua pastile dupa ce faci sex.nu-l lasa sa ejaculeze in tine..mai bine o scoti repede