| TanyaTania334 a întrebat:

Salutare,dragilor! Vreau si eu niste sfaturi. De curand a fost ziua fostului meu si i-am scris la multi ani. Mi-a raspuns si mi-a spus ca asteapta sa ne revedem curand si sa-i scriu cand voi ajunge in Ro. Acum,m-a pus pe ganduri faptul acesta si sper sa nu fi spus doar asa. Tin sa precizez ca din august n-am mai vorbit, Craciunul acesta mi-a trimis mesaj, de revelion la fel si acum asta..nu stiu ce sa cred, eu inca il mai iubesc si mi-e foarte dor de el. Credeti ca as face o greseala daca i-as scrie sa ne revedem?

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu ai face nicio greseala

| Andreeush a răspuns:

De ce te-ai despărțit de el?

| TanyaTania334 explică (pentru Andreeush):

Distanta in primul rand..tocmai ce am spus ca n a fost o "despartire"

| tzionut a răspuns:

Salut. Trebuie sa te intrebi de ce te-ai despartit de el. Daca au fost motive plauzibile sigur nu au disparut. Personal sunt impotriva ciorebelor reincalzite. Dar e viata ta, timpul tau. Tu hotaresti daca vrei sa mergi inapoi in loc de inainte.

| TanyaTania334 explică (pentru tzionut):

Multi mi au spus asta.dar ce sa fac daca inima mi spune altceva? Nu a fost tocmai o despartire, doar ca nu ne am mai vorbit, ne am racit inexplicabil.

| tzionut a răspuns (pentru TanyaTania334):

Relatiile si distanta nu se impaca deloc. Racit inexplicabil pentru tine inseamna un punct de interes local pentru el. De ce sa iti acorde timp si atentie tie de la care nu primeste nimic, cand poate sa primeasca de la altcineva alaturi de el (nu ma refer doar la sex cu atentie, afectiune, intelere, respect...)