| kingaly1337 a întrebat:

Salutare, ieri seara am facut sex neprotejat cu iubita mea, iar cand am terminat si am scos penisul din vagin, aveam sange pe el. Sangele este de la ea, nu i se mai opreste deloc sangerarea de azi noapte. Uneori gaseste si cheaguri mici, tin sa mai precizez ca nu este virgina, este cam al 10-lea contact sexual care il avem si nu am facut niciodata protejat. Aveti idee de la ce curge atat sange si cand se opreste? Este posibil ca abia acum sa i se fi rupt himenul definitiv? Nu o ustura cand se duce la baie, nu o doare, iar ciclul trebuie sa ii vina abia peste 10 zile.

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Dar nu s-a gandit ca poate chiar este menstruatia? happy mici cheaguri pot aparea la menstruatie.

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii este indicat si recomandat sa se prezinte la o consultatie ginecologica mai mult decat necesara si binevenita. Multa sanatate!

| kingaly1337 explică (pentru corbulalbrosu):

Are 17 ani si ii este frica de reactia parintilor...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru kingaly1337):

Citeste urmatorul raspuns si vei intelege ceea ce ar trebui sa stie fiecare adolescent indiferent care ii este varsta sau sexul sau :
https://www.tpu.ro/......o-sa-afle/
Daca sangerarea este abundenta si dureaza atat de mult timp, este absolut necesar sa fie consultata de medicul specialist care in acest caz este ginecologul. Multa sanatate!

| MValentin a răspuns:

Tot ce iti pot zice sigur este ca nu si-o rupt nimic definitiv... poate suferi de metroragie

| Catalin77945 a răspuns:

Daca era pe ciclu in acel moment e normal, daca nu era ar putea consulta un medic