| Jack99 a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa imi fac o prietena. Am 23 de ani si nu am avut niciodata. Vreau sa fac acele lucruri specifice unei relatii. In afara de asta am planuri de viata si stiu incotro sa imi focusez eforturile. Dar nu stiu unde as putea intalni fete.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca libraria, manastirea si china

| Violleta2022 a răspuns:

Stand toata ziua pe computer, este evident ca nu vei intalni fete!
Iesi afara, plimba-te, ca le vei vedea, la magazine sunt sute de fete vanzatoare, la cinema, la cofetarii, pe strada, in statia de autobuz, in autobuz, barurii, discoteci, biserica, la servici, vecine, foste colege, verisoare care au prietene, oriunde intorci capul, gasesti sute de fete, dar pentru asta, trebuie sa iesi din casa!

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dacă n-a avut iubită, cum vrei să se bage în seamă cu ele? laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Tocmai, ca i-am spus ca trebuie sa iasa afara, sa le caute!
Ce este greu sa citesti ce am scris?
daca nu esti capabil sa intelegi, te sfatuiesc sa te abtii sa intrevii in discutie!

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu nu, eu am înţeles ce ai zis, m-am referit strict, cum le abordează? crezi că are tupeu să se ducă să întrebe cât e ceasul? pe bune acum.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

De aruncatul cu privirea suntem buni toţi, fac eu pariu că nu se duce, pot să fie 10000 fete, nu ştie ce să le zică şi nu are experienţă, aşa că mai bine începe cu mediul virtual, nu ţi se pare mai ok?

M-am băgat pentru că am simţit nevoia să spun asta, dacă te-a deranjat, sorry!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Nu-i nimic, invata si baiatul! Cand se va satura de mana dreapta si va vedea cum toti prietenii lui au prieten, va vedea clar ca ceea ce face este gresit si se va schimba (sper).
Evident ca prietenele sincere si cuminti, nu se fac pe internet, poate doar o relatie virtuala, dar un serioasa, tot in viata reala o gaseste.
De nu intelege asta, va ajunge singur si virgin la 40-50 de ani!

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar nu i-am sugerat să stea pe internet, ci doar în cazul în care e timid să ia tactica asta, o cunoaște pe net și apoi față în față comunică mai lejer cu ea, îți dai seama că agățatul pe internet e egal cu 0 dacă în final el nu se vede cu respectiva.

De asta ți-am și spus că ai înțeles greșit ceea ce am scris, n-am zis să nu se ducă afară, ba.chiar încurajez să facă asta dacă are "vrăjeală" la el, dacă nu, poate învăța, emoțiile dispar într-o zi.

| sierra1 a răspuns:

Atenție mărită în mediile pe care le frecventezi (tu știi care sunt alea)

| OldSoul a răspuns:

Fete gasesti pretutindeni, pe strada, la supermarket, la coada, oriunde, chiar si pe net.
Problema la tine e alta.

| Plato a răspuns:

Nu face prostia de a folosi retelele de socializare, e mizerabil. Mergi undeva in realitate, dar sa stii un lucru: in club nu gasesti gospodine, deci daca iei de acolo sa stii la ce sa te astepti.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Nu face prostia de a folosi retelele de socializare, e mizerabil."

Nu e deloc mizerabil, el are nevoie de experiente acum, nu de nevasta. E la momentul cand are nevoie de cantitate mai mult decat de calitate. Singura problema e sa aiba grija sa nu se indragosteasca. Are timp destul.
De altfel, atat ca barbat, cat si ca femeie, din punctul meu de vedere nici nu meriti calitate pana nu o ai tu. Iar calitatea vine o data cu experienta.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Stai putin ca m-am pierdut: Omul zice ca vrea o prietena, iar tu spui ca sa nu se indragosteasca. Ma luminezi putini?

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Da, te luminez. El are nevoie de o prietena sau mai multe temporare. Nu are nevoie acum de o relatie "pe viata".
Relatiile intre un barbat si o femeie sunt de mai multe tipuri, nu orice relatie inseamna casatorie, copii, etc. Iar el de genul asta de relatii experimentale are nevoie acum, mai ales ca nu le-a avut incepand cu 15-16 ani.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Cele care nu inseamna se numesc superficiale. Ma indoiesc ca e vreodata nevoie de superficialitate. Nu sunt de acord cu ce zici, dar asta nu inseamna ca nu-ti respect opinia.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Holiday):

Eu am înţeles ce vrei să zici, Plato nu ştiu ce are cu metoda asta şi nici n-a înţeles ce voiam să zic, să cunoască tipe cât mai multe, dacă tot vrea o relaţie, omul trebuie să capete experienţă din micile aventuri să le zic aşa...

| Alexuţ02 a răspuns:

Facebook, insta, de acolo începe tot, dacă ai poze cu tine şi găseşti o fată din zona ta, de exemplu din oraşul tău e foarte ok.

Să ai poze cu tine, să vadă cu cine stă de vorbă, dacă se leagă ceva pe internet, de exemplu să vorbiţi mult, până la urmă va accepta să vă vedeţi şi-n real.

| Plato a răspuns (pentru Alexuţ02):

Ai maxim 15 ani, nu? laughing

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Plato):

Da, 10, mersi că mi-ai reamintit, trebuia să-i zic du-te-n club băiatu meu

| Mayastra a răspuns (pentru Plato):

Eu nu inteleg ce ai tu cu persoanele de 15 ani sau mai mici.Dar ma rog, e strict problema ta.

| Plato a răspuns (pentru Mayastra):

Stai linistit/a, am ceva si cu cei peste 15.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa incerci pe internet si in club. Dar ai grija ignorã fetele de la biblioteca, cursuri, Magazile, localuri, sala samd
Ale nu sunt bune.

| Jay1 a răspuns:

Intreaba-ti prietenii din viaţa reală, dar poti incerca si pe Facebook.
BAFTĂ!