| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Sunt disperat. Sunt impreuna cu ea de 7 luni si o iubesc foarte mult. Mi-a zis ca s-a cam plictisit de mine. crying Eu o inteleg ca de la un timp am devenit introvertit. Nu stiu ce sa fac sa salvez relatia. Va rog mult niste sfaturi. O iubesc mult si am trecut peste multe probleme, dar simt cum incetul cu incetul se prabuseste relatia spre disperarea mea.sad

Răspuns Câştigător
| SoulEater44 a răspuns:

Buna! Ciudat dar sunt in aceeasi situatie ca si tine! Ei bine prietenul meu e ca si tine adika...si-a stabilit o rutina a lui si pentru ca il iubesc de adevaratelea totusi am tacut si am inghitit multe. Parerea mea este ca daca te iubeste cat o iubesti tu, va reusi sa treaca peste faza asta. Binenteles, trebuie sa iesi si tu din rutina. Iar daca nu poate trece peste hopul acesta inseamna ca nu merita osteneala. Eu il iubesc enorm pe prietenul meu si sincer daca azi mi-ar spune ca nu mai putem vorbii o luna de zile dar ca totusi ma iubeste, sincer as astepta, sau macar l-as intelege. Sper ca te-am ajutat cu ceva. Orcat de putin ar fi. happywinking

| anonim_4396 explică (pentru SoulEater44):

Da buay. dar nu mai stiu ce sa ma fac. ca o iubesc prea mult. si sufar mult. nu mai pot inchide totul in mine. ma doare sufletul.straight face Nu stiu daca ma intelege ca o iubesc. Eu de fiecare data cand o vad imi vine sa o mananc cat de draga imi este. s-a si saturat cat am sarutat-o cred.laughing nu stiu ce sa ma fac. M-am simtit ca dracu cand mi-a zis ca s-a plictisit de mine. toata ziua a fost un calvar pentru mine. nu mai gasesc subiecte sa discut. nu stiu cum sa o scot din monotonia asta. si inainte ne intelegeam asa bineesigh rolling eyes

| SoulEater44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand iubesti nu exista plictiseala! Baga asta la cap sau ai sa suferi ca un caine pana dai cu capul RAU DE TOT! straight face

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fata a fost sincera cu tine si ti-a zis adevarul...ca s a cam plictisit de tine, orice ai incerca sa faci sa salvezi relatia nu cred ca va avea beneficii[nu poti sa stai cu cineva care te plictiseste]

| anonim_4396 explică (pentru mona):

Ar fi fost mai binevenita o incurajare.:-

| calmopenmind18 a răspuns:

Las-o sa plece. Este greu dar daca nu te iubeste pleaca. Daca te iubeste va ramane. Dragostea de unu` singur nu se poate.

| anonim_4396 explică (pentru calmopenmind18):

Sincer am mai auzit persoane care mi-au spus asta. Dar eu sunt o fire mai posesiva. Chiar daca sunt alte fete care poate arata mai bine sau alte porcarii pentru mine nu conteaza. Pur si simplu nu o pot uita. Si sa ma bag in alta relatie imediat ca sa nu sufar dupa ea mi se pare o idiotenie. ca nu pot face asa ceva. Doar ea mai conteaza. Am petrecut multe clipe minunate langa ea. rolling eyes

| calmopenmind18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci arata-i astahee hee pe mine m-ai convins. Acorda-i mai mult timp si incearca sa reanimezi relatia. Mergi la film, la o petrecere, la discoteca, la o plimbare romantica dupa ce ii oferi ceva sibolic (o floare, un pandantiv, etc)+ ciocolata (asta vor toate! I don't want to see ciocolata a, si nu o sa iti dea ca sunt egoiste cu ciocolatalaughing. Glumesc si eu). Arata-i ca o iubesti. O imbratisare si un pupic din senin merg de multe ori (mai alesc cand e tacerea aia muribunda) big grin.

| OFetita15 a răspuns:

Ai putea deveni mai romantic, sai organizezi o cina cu luminari si (depinde de virsta) o poti surprinde in pat.
Mai poti incerca sa-i spui multe complimente sai faci cadouri si un timp sa nu-i refuzi nimic

FUNDA!

| anonim_4396 explică (pentru OFetita15):

E prea mica. Eu am 19 ani fara o luna si ea are de abia 16. si nu vrea sa facem nimic. sa avem vreun contact fizic. o inteleg. si ii respect decizia ca doar nu o s-o oblig. cand va simti ca e momentul atunci poate. si s-o oblig mi se pare de parca as profita de ea si relatia noastra nu sta decat in sex. oh go on sper sa trec peste.:-

| OFetita15 a răspuns (pentru anonim_4396):

OK cum doriti