| Caien25 a întrebat:

Salutare! Nu știu sigur de ce se intampla... acum câteva zile în timp ce voiam sa fac sex cu prietena mea, la un moment dat pentru ca voiam sa o facem într-un anumit fel și îmi punea multe întrebări, nu știu ce mi s-a părut ciudat la chestia asta și am pierdut erectia. A doua zi, am putut face sex cu ea fără nicio problema, doar ca acum simt ca nu mai am aceeași erecție, chiar și atunci când sunt singur și de exemplu ma uit la un film porno sau habar nu am, având în vedere ca alta data în cazuri de genul asta, erectia venea mult mai repede... de la ce poate sa fie? Țin sa menționez ca de fiecare data când am făcut sex, a fost protejat, dacă are vreo relevanta. Va rog, am nevoie de ajutor. Mulțumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ați fi mai fericiți dacă ați respecta planul Creatorului și pe viitor ați alege sa faceți sex numai după căsătorie. Sexul fără căsătorie nu ebinecuvantat de Creator și nu aduce fericire pe termen lung.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

Tu ai fi mai fericita, habotnicia ta nu se aplica la toata lumea. Omul a cerut un sfat nu sa fie judecat

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu e nimic relevant, o fi doar un blocaj psihologic.Vei trece peste curand, cel mai probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la psihic că te gândești la ceva rău sau ceva care nu îți convine sau că se va întâmpla ceva ce nu îți convine la școală sau la muncă sau acasă.

Ce ai tu apare la unii bărbați după vârsta de 45 de ani.

Bărbatul poate să aibă erecție perfectă zi de zi și dacă află o veste proastă îi moare penisul total și 5 zile.

Trebuie să se gândească la altceva și să uite total vestea proastă ca să aibă din nou erecție zilnică.

La fel ai și tu și nu e de la organism sau că ai probleme cu erecția - e de la gânduri și psihic face ca să nu ai erecție și să crezi că ai probleme cu erecția.

Încearcă să elimini toate problemele pe care le ai și o să vezi că ai erecție normală.

| Caien25 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc frumos! Deci doar ar trebui sa fiu mai relaxat și sa nu ma mai gândesc la o grămadă de lucruri mai ales in timpul ala și cam atât, nu? Dau funda după ce îmi răspunzi, va mulțumesc amândurora pentru răspunsuri. Ma gândeam și la ceea ce ai spus tu, doar ca nu înțelegeam de ce nu mai am aceeași erecției chiar și atunci când de exemplu ma uit la un film porno și ma masturbez sau alte lucruri. adică am erecție, doar ca nu la fel de "solida" sa zic asa.

| Caien25 explică (pentru Caien25):

Un răspuns și aici va rog frumos?

| Caien25 explică (pentru Caien25):

La ce am scris mai sus