| anonim_4396 a întrebat:

Salutare prieteni. am o mica problema si am nevoie si de niste pareri. ce credeti voi? am o relatie de 2 ani cu un tip ff pretentios. ne-am inteles bine pana acum, si acum ne intelegem bine doar ca in ultima perioada nu imi mai acord aceeasi atentie, nu vrea sa ne mai intalnim, si de fiecare data cand vb cu el vb sec, eu ii spun ca il iubesc abia imi rasp sau schimba subiectul. eu nu vreau sa il pierd. ajutati-ma. ce sa fac. de ce credeti ca se comporta asa?

Răspuns Câştigător
| NiKoLeT a răspuns:

Poate are o problema care il macina, poate cineva ceva i-a zis, dar poate s-a saturat de tine, dc nu ai vb cu el deschis, intreaba-l ce s-a intamplat, care este cauza comportarii lui...vb cu el deschis ca a doua jumatate dar si ca un prieten... cu un ton cald, blind si rabdator, fara panica si isterika, va fi mai bine. BAFTA!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Doi ani, deja e mult pentru o relatie normala. Dupa cum vezi, chiar daca nu doresti sa intelegi, baiatul tau deja s-a plictisit, doreste schimbare, doreste ceva nou. Fa-i pe plac, nu ai alta varianta.

| lizemm a răspuns:

Si ce sa fac sa nu il pierd? nici cu forta nu il pot tine, dar il iubesc si nu vreau sa il pierd.

| Dyenutza159357 a răspuns (pentru lizemm):

Inteleg ca nu vrei sa-l pierzi dar asa cum ai spus. Nu il poti tine cu forta. Daca el s-a plictisit nu ai ce mai face.Dar totusi, incearca inainte de ceva sa vorbesti deschis cu el. Incercarea moarte n-are.

| lizemm a răspuns:

Nici nu are pe alta. nu s-a plictist de mine... ma iubeste si este al meu totul e bine mai exista si perioade mai putin placute. multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| xXDanXx a răspuns:

Poate ai facut tu ceva si s-a suparat pe tine ori a gasit alta fata din 2 alegi una.

| Dyenutza159357 a răspuns:

Nu vreau sa te impacientezi degeaba dar daca tipul iti vorbeste sec si nu prea vrea sa va mai intalniti sigur a gasit pe altcineva. Asa cum ai spus. e un tip pretentios. Ceva l-a atras mai mult la o alta. Daca continua tot asa cel mai bine ar fi sa-i vorbesti si sa-l intrebi concret ce se intampla. Succes. :*