| ionutpepsi a întrebat:

Salutare prieteni am si eu o intrebare daca doi minori intretin relati sexuale cu acordul amandurura si parinti accesteia fac reclamatie dupa 48 h, baiatu mai poate pati ceva?
Sa zicem ca baiatu are 16 ani si fata 14, 15 ani.

13 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Nu are ce sa pateasca. in primul rand a fost dat acordul amandurora dintre voi si nu se pune problema de vreo agresiune care sa lase anumite ''urme'', sunteti minori si nu au dc sa afle parintii.

| Nolkyz a răspuns:

De ce ar face parintii reclamatie? De ce ar trebui sa afle parintii daca totusi stiti ca se poate ajunge la asa ceva? thinking

| ionutpepsi explică (pentru Nolkyz):

Sa zicem ca afla din auzite. si nu de la noi

| adrykiba a răspuns:

Daca baiatu era major o incurca, dar asa nu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se poate pune problema de "acordul fetei" ( consimţirea actului sexual ) dacă ea are DOAR 14 ani!

Acordul acesteia NU este valabil decât DUPĂ 15 ani!

Deci, indiferent după cât timp se face o relamaţie din partea părinţilor fetei, este vorba de "corupere de minore" sau "act sexual cu o minoră" - ambele sunt fapte PENALE!

Poţi "păţi" ceva, bine-nţeles : chiar dacă NU poţi face puşcărie ( fiind minor ), se poate primi o amendă sau poţi face "şcoala de corecţie".

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Daca au folosit prezervativ e aproape imposibil de dovedit ca un anume baiat a facut sex cu o fata, iar daca acel contact sexual nu a fost dur, sau nu a fost primul din viata fetei la 48 de ore dupa nu prea se mai vede nimic(doar ca nu mai e virgina)

| altrix a răspuns:

Daca fac parintii reclamtie fata nu are ce sa faca pana la 16 ani. baiatul intra la scoala de corectie pana la 18 ani si dupa la puscrie.
pentru intretinere de relatii sexuale cu minori pedeapsa cred ca e intre 10-15 ani.tongue

| altrix a răspuns:

Btw. sa nu va aduc ca :"daca baiatu nu e major nu pateste nimic"
are 16 ani a belit penisu'
P.S Tinetiva gura aia care nu ati trecut pe la politie.

| Nelamuritul a răspuns:

Nu,n-are cum sa pateasca ceva, nu ii major.

| altrix a răspuns (pentru Nelamuritul):

Copilu' ce nu intelegi ca asta se aplica la sub 16 ani?
daca eu era sa intru la scoala de corectie de 3 ori anul trecut. las-o in *** cum sa zici ca nu.
la mine era sa nu mai bat pe nimeni, si anul asta daca mai bat pe cineva ma duce la scoala de corectie.

| Nelamuritul a răspuns (pentru altrix):

Scuze n-am stiut.

Răspuns utilizator avertizat
| mugurasdeprimavara a răspuns:

Aaa... nu stai linistit, nici pastila nu isi mai face efectul.