| anonim_4396 a întrebat:

Sunt adolescent, am aproape 18 ani si inca nu am avut nici o relatie, parerea mea este ca sunt prea timid... Ce pot face si cum? Vreau o relatie, dar la cat sunt de timid nu reusesc si de aceasta timiditate nu pot scapa... Multumesc anticipat pentru ajutor!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

cine a zis că nu poți scăpa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună. Fi pe pace, foarte bine cum eşti, în ziua de astăzi la câte se întamplă şi la câte vedem la tot pasul. Eşti timid sau eşti introvertit? Timiditatea este lipsă de îndrăzneală, neîncredere în sine, introversia reprezintă preferinţa pentru activităţi solitare. Vorbeşte cu fetele, salută-le, arată respect şi încercă să începi tu o conversaţie, cât de simplă. Vei găsi fata care va aprecia calităţile tale şi faptul că eşti un băiat cuminte şi vei avea de câştigat.

| Eduard196 a răspuns:

Frate am pentru tine un singur raspuns! poate o sa ti se para total aiurea dar garantez ca stiu ce spun. In primul rand lasa de tot masturbarea. adica nu te mai uiti la filme porno, nu te pui la somn dupa 11 noaptea, si fa sport pentru ca asta iti scade apetitul. Atunci cand nu te masturbezi toate vin de la sine pentru ca o sa simti nevoia de cineva si atunci o sa incepi automat sa bagi fetele in seama. Asta e raspunsul meu la intrebarea ta si ti-o spun din experienta nu ca as fi citit undeva. Dupa ce am lasat o perioada masturbarea anul trecut am reusit sa ma asez pentru prima data langa o fata cand am vazut-o singura pe o canapea si mentionez ca era o fata dragutawinking Iti urez succes si tine cont neaparat de ce ti-am spus. Ori de azi ori cel tarziu de maine INCETEAZA SA TE MAI MASTURBEZI! Sa vezi ce tupeu prinzi

| SebastianBoanca a răspuns:

Salut! De timiditate poti scapa daca stiu cum. Din fericire eu am scapat de mare parte din ea si vreau sa te ajut cu niste sfaturi. Uite, eu sunt Vlogger. Trimite-mi un mesaj privat pe YouTube cu intrebarea asta si o sa iti raspund cat pot eu de bine printr-un mesaj video. Si nu te ingrijora, daca vrei numele tau de youtube poate fi anonim, numai sa imi spui. Uite, acesta e canalul meu:https://www.youtube.com/channel/UCmb5NjB3jS4qFjqDRZbzfZw
O zi frumoasa sa ai! :)