| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, TPU am o problema foarte ciudata.

Am inceput sa devin o persoana care nu mai socializeaza in viata reala, locuiesc in Spania de 1 an si 5 luni. Un an intreg mi l-am pierdut din viata stand in casa si inca fac acest lucru nu ies afara pentru ca nu ii suport pe spaniolii mai ales comportamentul lor nu i suport efectiv. Cand merg la magazin sa cumpar paine toti se uita la mine foarte ciudat, unii imi zic Justin Bieber pentru ca am acceasi freza ca si al lui ( cea veche ). In acest an pe care l-am pierdut in fata calculatorului m-am ocupat de un joc anume numit Metin2 insa l-am lasat si m-am apucat de IT, Securitate. Nu mai sunt social in viata reala, nu mai simt nevoia de a iesi afara cu prieteni cand e vorba de fete... eu sunt foarte sentimental am inima nu sunt ca restul baietilor care iau o fata doar ca sa o... Defiecare data cand am incercat sa imi fac o prietena mi-a fost foarte greu, in scoala toata lumea se uita la mine ciudat, si pentru faptul ca am freza aia. Nu vreau sa imi schimb freza pentru ca toti o au la fel "creasta" nu suport freza aia, de aia mi-am lasat parul asa mare este fix "leita" freza mea cu cea care a avut-o JB prima data. Sa revenim la subiectul fetelor: Nu sunt ca restul baietilor, am incercat sa imi fac o relatie cu o Cubaneza, nu ma acceptat cand am venit de la scoala am plans toata ziua, sad vorbeam cu prieteni pe messenger ei imi spuneau: "Eu nu as plange pentru o fata du-te maa oh go on" -- altu: "Io nu plang frate oh go on fetele is c**ve" si multe alte mesaje de la niste persoane ipocrite.

Spuneti-mi ce sa fac? M-am obisnuit in aceasta lume virtuala am inceput sa imi construiesc aici viata, aici ma simt cel mai bine in siguranta si aici simt ca am CHIAR niste prieteni adevarati aici nu sunt respins, sunt mereu acceptat mai ales pentru calitatile mele.

Multumesc.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| patriccccia a răspuns:

Eu zic sa iesi cu fetele si sa incerci sa te acomodezi. Cum de ai ajuns in Spania? Incearca sa treci peste. Ai putea sa iti strangi bani sau sa-ti dea parintii si sa-ti iei un catel de exemplu si asa ai uita. L-ai putea plimba in fiecare zi pe afara dupa ce iti gati temele si dupa scoala, in parc si sa lasi spaniolii naibii. Trebuie sa te detasezi de calculator pentru ca el a devenit pentru tine ca un drog. Pariez ca vi de la scoala si iti deschizi calculatorul! Si eu am vrut sa-mi cumpar un caine dar nu ma lasa mama deoarece stam la bloc si lasa par. Tu ai putea sa-ti convingi parintii si crede-ma te ai simti mult mai bine cu un caine, ar fi ca si cel mai bun prieten al tau. Sau daca mai ai frati sau surori ai putea sa te joci cu ei! Astept raspunsul tau :*:*:*. Multt succes >D:

| BEmanuel87 a răspuns:

Sexul virtual e cel mai tare, iti spun eu. Asta si cu masturbarea or sa te scoata din probleme :bd.

Nu, acum serios. Iesi, dracu, afara si stai cu lumea, nu pe tampeniile astea de virtuale

Răspuns utilizator avertizat
| BEmanuel87 a răspuns (pentru Suntetiprearatati):

Nu am gresit nimic. E apozitional si trebuie marginalizat prin virgule. Adica e o adaugire stilistica. Puteam sa zic "Iesi afara si stai cu lumea". Cand l-am pus si pe "dracu" a trebuit sa il separ prin virgule de restul contextului. Adica intaream, cu alte cuvinte, adaugirea in sine si spuneam ca daca il scoti pe acel "dracu" propozitia inca poate fi citita cu sens happy

Răspuns utilizator avertizat